Zahraničí

V Kanadě protestují kamioňáci proti opatřením, policie se bojí nepokojů

V kanadské Ottawě protestují stovky řidičů kamionů kvůli koronavirovým opatřením, která nařizují povinné očkování při cestě přes hranice. Policie, která dohlíží na průběh demonstrace, se navíc obává možných nepokojů.

Šéf ottawské policie Peter Sloly ve středu uvedl, že policisté jsou v kontaktu s vůdci protestů, o nichž řekl, že spolupracují a sdílejí své plány. Jeho zástupce Steve Bell každopádně vyjádřil znepokojení nad několika extremistickými skupinami, které se mají podle zpravodajských služeb zúčastnit protestu také.

Autodopravci protestují proti novému požadavku, aby řidiči kamionů vjíždějící do Kanady byli od 15. ledna plně očkovaní. Stejný požadavek zároveň zavedly i Spojené státy americké, informuje ABC.

Související obsah

Obyvatelka kanadského Denveru Natasha Finlaysonová uvedla, že kolona kamionů dosahuje několikakilometrové vzdálenosti. "Nevím, jestli má 70 kilometrů, ale ta kolona je rozhodně dlouhá," řekla Finlaysonová.

​Kanadská aliance řidičů kamionů odhaduje, že asi 15 procent všech řidič, což je zhruba 16 tisíc lidí, není plně očkováno proti covidu-19. Na internetu se navíc objevilo video od krajně pravicových skupin, kde muž vyjadřuje naději, že protesty promění v kanadskou obdobu nepokojů z 6. ledna minulého roku, kdy na Kapitol Spojených států zaútočili stoupenci bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Policie na tiskové konferenci oznámila, že se připravuje na řadu scénářů včetně možného propuknutí násilností. Zároveň odhaduje, že se protestu zúčastní až dva tisíce demonstrantů. V současné době je ale situace klidná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz