Koronavirus

Za čtvrtek přibylo 50 988 nákaz covidem. Počet hospitalizovaných stoupl

Testy v Česku za čtvrtek odhalily 34 740 nově nakažených covidem-19 a 16 248 suspektních reinfekcí. Celkem tedy přibylo téměř 51 tisíc případů nákazy. Počet hospitalizovaných oproti předchozímu dni stoupl, v nemocnicích jsou nyní s covidem skoro dva tisíce lidí. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví.

Epidemie omikronu se dál šíří Českem. V tomto týdnu epidemie třikrát po sobě zlomila rekord. Za čtvrtek už ale přibylo méně případů než v den předcházející. Ve středu laboratoře odhalily 54 685 nových případů nákazy, ve čtvrtek to bylo o dvacet tisíc méně –⁠ celkem 34 740 nově nakažených.

Stoupl ale počet hospitalizovaných. V nemocnicích je podle posledních údajů 1 967 pacientů s covidem. Ve středu jich bylo hospitalizováno 1 879. Sedmidenní incidence vzrostla na 2 030, ve čtvrtek činila 1 957.

Související obsah

Nejvíce se covid v posledních dnech šíří ve středních Čechách. Úplně nejhůře je na tom Praha-západ, tam připadá na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní 3 227 nakažených. Za ní je Praha-východ s 3 072 nakaženými na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní a Praha s 2 805 nakaženými na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní.

Covid v okresech ČR (28. 1.) Zdroj: ministerstvo zdravotnictví

​Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ve čtvrtek na tiskové konferenci uvedl, že ke konci tohoto týdne počítá až s 80 tisíci nakaženými za den. Vlna omikronu podle něj bude vrcholit v příštím týdnu.

Válek ve čtvrtek také představil novou vakcínu proti covidu-19, která míří do Česka. Jmenuje se Nuvaxovid a vyrobila ji společnost Novavax. Jde o dvoudávkovou proteinovou vakcínu, která se hodí pro ty, co se proti covidu ještě nenechali naočkovat. Předregistrace na očkování Nuvaxovidem začne 1. února, podle ministra do Česka přijde několik set dávek.

Epidemická křivka prudce stoupá. Ve středu přibylo 55 tisíc nakažených:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz