Domácí

Zdražování energií se dotklo i bazénů, budou zvyšovat vstupné

Zvýšení cen energií se citelně dotklo i provozovatelů aquaparků a bazénů. Už teď začínají zvedat vstupné a na některých místech snižují teplotu vody, aby ušetřili. Náklady na vytápění se jim zvýšily až trojnásobně.

Největší aquapark na jižní Moravě běžně platil za vytápění vody kolem tří milionů měsíčně. Teď se připravuje, že částka bude trojnásobná. Zvýšené náklady budou muset pravděpodobně promítnout do ceny vstupného.

Po dvou letech pandemie mají provozovatelé bazénů hospodaření často ve ztrátě. Vláda opakovaně nastavovala omezující pravidla počtu lidí a bazény se musely vyhřívat, přestože byly poloprázdné.

Související obsah

​"Samozřejmě návštěvníci vnímají to omezení počtu lidí, zjistili jsme, že na jednoho člověka vychází plocha dvoupokojového bytu," uvedl manažer marketingu Aqualand Moravia Tomáš Svoboda.

Provozovatelé bazénů, kteří nemohou kvůli dražším energiím zvedat vstupné, zvolili jinou strategii. Snižují teplotu vody tak, aby alespoň částečně ušetřili. Aquaparky vymýšlejí projekty na úsporu energie a na svoje střechy chtějí instalovat například fotovoltaiku.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz