Zajímavosti

Facebook chystá velkou změnu, dotkne se vašich profilových fotek

Facebook chystá velkou změnu, dotkne se vašich profilových fotek
Ilustrační foto | Zdroj: TV Nova

Sociální síť Facebook chystá od února velkou změnu, která se dotkne milionů uživatelů po celém světě. Nově totiž nebude možné mít profilové video, ale pouze statickou fotku.

Sociální sít momentálně provádí změny na profilových snímcích, a pokud nebudete jednat, vybere vaši profilovou fotku za vás, informuje The Sun.

Od 7. února totiž už nebude možné mít profilové video, ale pouze statickou fotografii. V případě, že si profilovou fotku nezměníte, tak Facebook vybere profilovou fotku ze smyčky z videa. Změna se dotkne více než 2,9 miliardy lidí, kteří sociální síť využívají.

Související obsah

​Profilová videa byla poprvé představena v roce 2015, aby na sociální síť přinesla trochu zábavy v podobě 7sekundové video smyčky. Facebook už v tichosti také odstranil možnost jejich nahrávání.

Není zatím jasné, proč se Facebook rozhodl této funkce vzdát, každopádně obvykle za tím stojí pokles popularity. V posledních letech začaly být na sociální síti naopak populární tematické rámy, skrze které mohou uživatelé vyjádřit například svůj politický názor.

Sociální síť Facebook spadá pod společnost Meta. Její šéf Mark Zuckerberg před nedávnem oznámil, že aktuálně pracuje na takzvaném metaversu, tedy světě ve virtuální realitě. V metaversu připravuje společnost například virtuální obchody, zasedací místnosti či zábavní podniky. V těch budou moci lidé nakupovat digitální zboží, setkávat se s přáteli nebo řešit pracovní záležitosti, a to vše z pohodlí domova.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz