Zajímavosti

Facebook chystá velkou změnu, dotkne se vašich profilových fotek

Facebook chystá velkou změnu, dotkne se vašich profilových fotek
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Sociální síť Facebook chystá od února velkou změnu, která se dotkne milionů uživatelů po celém světě. Nově totiž nebude možné mít profilové video, ale pouze statickou fotku.

Sociální sít momentálně provádí změny na profilových snímcích, a pokud nebudete jednat, vybere vaši profilovou fotku za vás, informuje The Sun.

Od 7. února totiž už nebude možné mít profilové video, ale pouze statickou fotografii. V případě, že si profilovou fotku nezměníte, tak Facebook vybere profilovou fotku ze smyčky z videa. Změna se dotkne více než 2,9 miliardy lidí, kteří sociální síť využívají.

Související obsah

​Profilová videa byla poprvé představena v roce 2015, aby na sociální síť přinesla trochu zábavy v podobě 7sekundové video smyčky. Facebook už v tichosti také odstranil možnost jejich nahrávání.

Není zatím jasné, proč se Facebook rozhodl této funkce vzdát, každopádně obvykle za tím stojí pokles popularity. V posledních letech začaly být na sociální síti naopak populární tematické rámy, skrze které mohou uživatelé vyjádřit například svůj politický názor.

Sociální síť Facebook spadá pod společnost Meta. Její šéf Mark Zuckerberg před nedávnem oznámil, že aktuálně pracuje na takzvaném metaversu, tedy světě ve virtuální realitě. V metaversu připravuje společnost například virtuální obchody, zasedací místnosti či zábavní podniky. V těch budou moci lidé nakupovat digitální zboží, setkávat se s přáteli nebo řešit pracovní záležitosti, a to vše z pohodlí domova.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz