Domácí

Poslancům přišla falešná SMS o povinné karanténě. Ministerstvo podá trestní oznámení

Poslancům přišla falešná SMS o povinné karanténě. Ministerstvo podá trestní oznámení
Zástupci sněmovní většiny Zdroj: TV Nova

Několika poslancům z ODS a TOP 09 přišla podvodná SMS zpráva o povinné karanténě kvůli kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Poslanci uvedli, že zvažují podání trestního oznámení. Stejný krok už oznámilo ministerstvo zdravotnictví.

Poslanci z vládních stran ODS a TOP 09 v pátek obdrželi falešnou SMS zprávu o povinné karanténě po kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Poslanci vládní koalice to považují za pokus o zablokování projednání pandemického zákona, ke kterému má dojít příští týden. Ministerstvo zdravotnictví podá trestní oznámení, potvrdil pro TN.cz mluvčí resortu Ondřej Jakob.

"Prověřili jsme to, jde o evidentní podvrh, jde o útok na pandemický zákon a boj s covidem, zvážíme další právní aspekty této činnosti a podle toho učiníme právní kroky, podáme i trestní oznámení. Správnou verzi SMS může každý najít na www.covid.gov.cz či se obrátit na linku 1221. Právě proto, aby k takovým zneužitím nemohlo docházet, v pandemickém zákoně bude zakotveno, že zaslaná SMS bude obsahovat unikátní kód, díky kterému si bude možno ověřit na webu, že zprávu odeslala hygiena," vysvětlil mluvčí Jakob.

"Pochybností ohledně této SMS zprávy bylo hned několik – stejný čas doručení, neplatný čtyřmístný kód a mobilní telefonní číslo. Po ověření na ministerstvu zdravotnictví první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS zjistila, že se jedná o falešné zprávy," uvedla mluvčí ODS.

Související obsah

"Je jednoznačné, že se jedná o provokaci související s pandemickým zákonem. Z tohoto důvodu zvažuji podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Karanténa má sloužit k ochraně před šířením nemoci, ne k násilnému prosazování vlastního názoru," dodala místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz