Domácí

Rodiče to do porodnice nestihli. Tobiáškovi pomohl na svět tatínek

Rodiče to do porodnice nestihli. Tobiáškovi pomohl na svět tatínek
Rodiče to do porodnice nestihli Zdroj: Fotografii poskytl portál Krimi-Plzeň

Pořádně dramatické chvíle zažili nastávající rodiče z Plzeňského kraje. Malý Tobiáš si totiž pořádně pospíšil a dvojice nestihla dojet ani do nemocnice. Miminku tak pomohl na svět tatínek.

Budoucí maminku začaly trápit ve čtvrtek po obědě porodní bolesti. Muž ji proto naložil do auta a vyrazili do nemocnice. Chlapeček však spěchal na svět. Pár proto zastavil v Konstantinových Lázních na Tachovsku a nastávající otec se spojil s operačním střediskem záchranné služby.

Malý Tobiáš ale odmítl počkat na záchranáře, kteří na místo vyrazili, a na svět mu tak musel pomoci jeho tatínek. Spolu se svou ženou poté napsali záchranářům poděkování, které zaslali portálu Krimi-Plzeň.

Související obsah

"Byl to určitě nejkrásnější den mého života, narodil se mi syn Tobiáš, odrodil jsem si ho sám a jsem na to nesmírně pyšný. Moc děkuji pánovi z linky 155, že mi radil, jak správně postupovat, a samozřejmě také záchranářům ze Stříbra i Plané, kteří dorazili co nejdříve a o mé dvě lásky se mi pak postarali," popsal zážitek tatínek Lukáš.

Poděkování zdravotníky potěšilo. "Moc děkujeme za zpětnou vazbu, musím ale říct, že největší kus práce odvedl právě tatínek. Byl velmi pohotový a statečný. O rodící maminku se postaral velmi dobře, a to nejdůležitější zvládl bez nás," sdělil portálu lékař záchranné služby Robin Šín.

Maminka spolu s miminkem jsou v pořádku. "Po porodu, který proběhl bez komplikací, tatínek ještě synkovi zařídil tepelný komfort, který je v tomto případě velmi důležitý, a pak jsme si již chlapečka i maminku do péče přebírali my," uzavřela mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Podobný případ se stal vloni v březnu ve Frýdku-Místku. Maminka porodila na trávníku před nemocnicí:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz