Domácí

Ministerstvo chce zatočit s výtržníky. Hrozí jim vysoké pokuty i dvouleté vězení

Ministerstvo chce zatočit s výtržníky. Hrozí jim vysoké pokuty i dvouleté vězení
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Začátkem února začíná platit změna zákona o odpovědnosti za přestupky. Díky němu bude možné přestupky trestat přísněji. Úprava zákona je zaměřená především na sportovní stadiony, kde poslouží k trestání chuligánů.

Od 1. února se budou muset výtržníci na stadionech vzdát například pyrotechniky nebo rvaček. "Úpravu prosadilo ministerstvo vnitra kvůli četným incidentům na fotbalových stadionech, které vážně ohrožují zdraví a majetek občanů," sdělila mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

Novým přestupkem je používání pyrotechniky na sportovních akcích. Vztahuje se přitom nejen na samotnou akci, ale i na cestu na zápas a návrat z něj. Za tento přestupek hrozí pokuty od 10 do 50 tisíc. Při opakovaném porušení se může trest vyšplhat až na 100 tisíc a bude hrozit zákaz vstupu na stadion, nebo dokonce dva roky vězení.

Související obsah

​Změna zákona postihne také dealery drog. Držení jakéhokoliv množství drogy tak může skončit zákazem navštěvování veřejných míst, a při opakování dokonce až dvouletým vězením.

Ministerstvo si od změny zákona slibuje bezpečnější veřejná prostranství. "Bezpečí lidí je pro nás zásadní. Chceme, aby rodiče mohli jít se svými dětmi bez obav jak na stadion, tak na procházku ve své čtvrti, když se tam hraje zápas. Věřím, že vyšší tresty a snadnější postih výtržností udělají sport bezpečnějším," uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz