Domácí

Novým policejním prezidentem bude Martin Vondrášek. Nastoupí v dubnu

Na úterní tiskové konferenci oznámil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jméno nového policejního prezidenta. Od dubna jím bude dosavadní první náměstek Jana Švejdara Martin Vondrášek. Byl jediným kandidátem.

Ve funkci policejního prezidenta skončí 31. března Jan Švejdar. Od dubna jej nahradí jeho dosavadní první náměstek Martin Vondrášek. Ten byl jediným kandidátem.

"Uchazeč je dle komisí kandidátem bez výhrad," prohlásil na úterní tiskové konferenci ministr vnitra Vít Rakušan. "Rozhodl jsem se bezprostředně po konci dosavadního policejního prezidenta jmenovat do funkce Martina Vondráška," dodal. Švejdarovi poděkoval za dosavadní práci.

Na tiskové konferenci ministr zároveň zmínil prioritu, kterou má Vondrášek před sebou. "Je to dotažení reformy specializovaných pracovišť Policie České republiky," řekl Rakušan. Jednat by se mělo hlavně o Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ) a řešení kyberkriminality a terorismu. 

Související obsah

"Budeme se spolu bavit o rozvoji policie, koncepci, vizích či rozpočtu, ale nikdy panu prezidentovi nebudu zadávat konkrétní práci," slíbil v úterý Rakušan. Výzvou pro Vondráška bude podle něj zatraktivnění policejní profese.

"Velmi si vážím důvěry, kterou jsem dostal, ale zároveň si uvědomuji zodpovědnost nejen za vnitřní bezpečnost země, ale i za více než 50 tisíc policistů a zaměstnanců, jejichž práce si velmi vážím," řekl v úterý Vondrášek. "Udělám vše, co bude v mých silách, aby byly dlouhodobě hájeny demokratické principy České republiky," dodal.

Prvním náměstkem Vondrášek do konce března zůstane. "Služba veřejnosti je pro mě svatá," prohlásil. "Je pro mě důležité, co je napsané v zákonech České republiky. Není důležité, jestli se zavděčíme či nezavděčíme ostatním," doplnil. Chce se zapojit do debat o rozpočtu policie. Ve funkci chce Vondrášek hodně komunikovat s veřejností a médii. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz