Zahraničí

Slovenka zhubla přes 70 kilogramů, její proměna mnohé šokuje

Slovenka Renáta Račáková vážila jeden čas neuvěřitelných 137 kilogramů. Žena se ale rozhodla, že radikálně změní svůj životní styl a neuvěřitelně zhubla. Její proměna nyní mnohé šokuje.

Touha po změně může v životě člověka přijít kdykoliv. V případě Renáty se jednalo o moment, kdy váha ukázala neuvěřitelných 137 kilogramů, informuje portál TVnoviny.sk.

"Nikdy jsem nebyla přirozeně obézní, naopak jsem celý život byla hubená. Pak přišly ale zdravotní problémy a já měla nařízené se šetřit. Několikrát jsem byla hospitalizována, a postupně tak začaly přibývat kilogramy a další zdravotní problémy," vysvětlila Renáta.

Podle svých slov byla Renáta v takovém stavu, že si ani nedokázala rychle zavázat tkaničky na botách a problém jí dělalo i vyjít schody. "Chtěla jsem žít, být zdravá a bez léků. To byla největší motivace," řekla žena.

Související obsah

​Zpočátku se rozhodla hubnout sama a podařilo se jí shodit 15 kilogramů. "Navzdory úspěchu jsem začala ztrácet inspiraci. Uvědomila jsem si, že potřebuji nad sebou kontrolu, trenéra," svěřila se Renáta. Avšak kvůli diagnóze s ní nikdo nechtěl spolupracovat, bylo to riskantní. "Nevzdávala jsem se. A nakonec jsem našla Marka Mokoše, který se mě ujal," řekla Renáta.

Dodržování nového režimu však nebylo bezproblémové. "Snažila jsem se najít mezery ve stravovacím plánu, něco vyměnit a podobně. Nebyla jsem bezproblémový klient. Tedy dokud nepřišlo měření, při kterém mi oznámil, že mé tělo je v metabolickém věku 60leté ženy. Přišlo to jako facka. Uklidila jsem si v hlavě, vyšla z komfortní zóny a od té doby na sobě už sedm let pořád pracuji a chci být pevnější a zdravější," vysvětlila žena.

Přeměnu zvládla bez jediné plastické operace, pouze pod dohledem trenéra. "I když jsem nevěřila, je to pravda. Nakonec vás to začne bavit. Cvičení a zdravá strava se staly mým životním stylem a psychohygienou," dodala Renáta.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz