Domácí

Dva kamiony v Pardubickém kraji měly nehodu, zkomplikovaly dopravu

Dvě vážné nehody kamionů v úterý zkomplikovaly dopravu v Pardubickém kraji. Nedaleko České Třebové se nákladní auto převrátilo na bok tak nešťastně, že se část převáženého komunálního odpadu vysypala do Zádolského potoka.

Bylo krátce před devátou ráno, řidič nákladního auta s přívěsem před pravotočivou zatáčkou ve směru na Českou Třebovou zřejmě nepřibrzdil. Mírně přejel do protisměru a jakmile strhl volant, přívěs soupravu rozkymácel a převrátil. 

"Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky," uvedla k nehodě Dita Holečková, mluvčí pardubické policie.

Související obsah

Nákladní auto plně naložené odpadky se převrátilo tak nešťastně, že se zapáchající náklad vysypal do koryta Zádolského potoka. Byly ho stovky kilogramů.

A zatímco pracovníci společnosti zajišťující svoz odpadu řešili, jak zabránit znečištění přírody, řidič byl v péči záchranářů. "Řidiče jsme s lehkým zraněním transportovali k ošetření do nemocnice," okomentoval nehodu mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Větší problémy ale řidiče z povolání ještě čekají, nebyl totiž úplně střízlivý. "Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 0,19 promile alkoholu v krvi," informovala Holečková.

Nehoda u Chocně

Další nehoda nákladního auta zkomplikovala dopravu u Chocně. V tomto případě nebyly problém alkohol ani vysoká rychlost, ale zřejmě nepozornost. Řidič totiž vjel na krajnici, která třemi a půl tunami potravin naložený kamion neudržela, což prý není v tomto období nic neobvyklého.

Související obsah

"V tomto počasí jsou krajnice podmáčené a jakmile na ni řidič kolem vjede, nevydrží, propadne se, utrhne se," vysvětlil Zdeněk Vápeník z odtahové služby.

Pro řidiče nákladních aut se právě nezpevněné krajnice v zimním období stávají velmi často pastí. Obzvlášť, když krajnici pokryje sníh. A právě před vydatným sněžením vydali na středu meteorologové výstrahu.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz