Domácí

Babiš běhal po Sněmovně a hledal výbory, všichni poslanci přitom byli v sále

Babiš běhal po Sněmovně a hledal výbory, všichni poslanci přitom byli v sále
Andrej Babiš | Zdroj: Profimedia.cz

Expremiér a nyní poslanec Andrej Babiš (ANO) si ve středu ráno na sociálních sítích povzdechl, že se chtěl zúčastnit jednání několika sněmovních výborů, ty byly ale zrušené. Několik zákonodárců na to hned zareagovalo s tím, že Babiš by měl vědět, že během jednání Sněmovny se výbory neschází.

Bývalý premiér Andrej Babiš se nejspíše chtěl pochlubit tím, jak pilně zvládá práci poslance. "Informuju novináře, kteří se zajímali o moji účast ve výborech, že jsem se dnes dostavil na Výbor pro evropské záležitosti, ale je zrušený. Rozpočtový výbor, kam jsem chtěl jít v 9 hodin, také zrušený. Školský výbor totéž. Hezké ráno všem," napsal Babiš na twitter. Těmito slovy si ale pořádně naběhl.

Reakce ostatních poslanců totiž na sebe nenechaly dlouho čekat. Poslanci Babiše okamžitě začali upozorňovat na to, že během jednání Sněmovny schůze výborů neprobíhají. "Všichni jsme v sále! Kdybyste byl v práci, tak to víte," reagoval poslanec Pavel Klíma (TOP 09).

Související obsah

"Možná by stačilo být na stále probíhající schůzi Sněmovny, na kterou kašlete. Pak byste nemusel bloudit po výborech a věděl, že během pléna zasedat nemohou," komentoval příspěvek další poslanec TOP 09 Marek Výborný.

Babiš je dlouhodobě terčem kritiky za to, že často ve Sněmovně chybí. V minulém roce, kdy byl ještě premiérem, do dolní komory poslal 7 178 omluvenek. Druhý největší absentér byl Karel Schwarzenberg (TOP 09) se 6 687 omluvenkami a na třetím místě skončila Jana Levová z SPD, která měla také přes šest tisíc omluvenek.

Bývalý premiér se vždy bránil tím, že létá na zahraniční cesty a prosazuje klouzavý mandát. Podle svých slov tak pracoval především mimo dolní parlamentní komoru.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz