Krimi

Muž měl krást peníze z autobusů. Hrozí mu až 5 let za mřížemi

V Litvínově řádil zloděj, který v odstavených autobusech měl krást mince vybrané za jízdenky. Při poslední výpravě ale v jednom z vozů usnul. Kriminalisté tak s jeho dopadením neměli žádnou práci.

Svalený na zadních sedadlech vyspával jako dudek. Autobusy si vyhlédl jako snadný cíl, měl poškodit dveře a ukrást kasičku s mincemi za jízdenky. Chodil v noci. Ta poslední ho zřejmě unavila víc, než očekával. Probudil se až se želízky na rukou. Našel ho svědek, který si všiml poškození na autobusech.

"V autobusech se měl zaměřit na pokladničky, ze kterých měl vybrat mince v hodnotě cca 7 tisíc korun. Policisté následně zjistili, že kromě těchto dvou nočních krádeží má mít na svědomí také vloupání do zaparkovaného osobního vozidla," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Související obsah

Z auta měl ukrást věci za 10 tisíc a celkovou škodu včetně poničených autobusů policie vyčíslila na 120 tisíc korun. Ze zadní sedačky autobusu zloděj putoval rovnou za mříže. Měl toho totiž na svědomí mnohem víc, a soudce proto rozhodl o vazebním stíhání. Za krádeže může za mřížemi strávit až pět let.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz