Domácí

Jednání poslanců nebralo konce. Někteří si do Sněmovny vzali spacák či zubní pastu

Na očekávané mnohahodinové jednání Poslanecké sněmovny se někteří poslanci vybavili zásobou kávy, spacáky, a dokonce i kartáčkem a pastou na zuby. Podívejte se, jak to v dolní komoře parlamentu během obstrukcí vypadalo.

Díky párování, tedy absenci stejného počtu zástupců opozice i koalice, si někteří poslanci mohli alespoň na chvíli schrupnout. "Každou čtvrthodinku jsem měla nastavený budík. Jsme si vytipovali podle toho, jak kdo mluví, tak jsme se střídali a chodili jsme si odpočinout," prozradila poslankyně Karla Maříková z SPD.

Důležitá byla i osobní příprava. "Na dnešní dlouhé jednání jsem připraven. No co, ke stanu (narážka na hnutí STAN, pozn. red.) přece spacák patří. A raději spacáky ve Sněmovně než šibenice před Sněmovnou," napsal na twitteru poslanec Petr Lechota (STAN).

Související obsah

​Velkým pomocníkem proti únavě bylo pro řadu poslanců velké množství kávy. "Jsem milovník kávy, ale přiznám se, nijak jsem to nepřeháněl. Odhaduji něco mezi 10 až 15," svěřil se předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

Někteří o všem neustále informovali. Sociálním sítím vévodil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jednání komentoval téměř každé dvě hodiny. "Jsou lidé, kteří v řádu minut umí vystihnout podstatu problému a říci, proč například navrhují nějaký konkrétní bod na jednání Sněmovny. A pak jsou tady poslanci SPD…," napsal na twitteru.

Několikahodinové jednání bylo znát třeba na místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Věře Kovářové (STAN). Ta dokonce vyzvala poslance SPD, aby zbytečně neprodlužoval svůj pobyt u řečnického pultu. "Máme dobu, která je normálně vyčleněná normálním lidem, ke spánku. A když se podíváte na vaše kolegy, tak je v zájmu i vašich kolegů, abyste tak učinil," sdělila mu.

Související obsah

​"Mě zaujala ta vaše poznámka o normálnosti. Víte, já jsem neurochirurg," opáčil poslanec Jan Síla (SPD).

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura si vysloužil od svého bratra Hayata (KDU-ČSL) za blokování Sněmovny označení "Kazisvět". Došlo ale i na peprnější oslovení.

"Tady je vulgární pan poslanec. Říká mi "vole" poslanec Adamec z ODS.  Pokřikujete na mě," postěžoval si Tomio Okamura. "Poprosím jakéhokoli poslance, aby na vás nepokřikoval ani vulgárně, ani slušně, abyste měl prostor," reagoval místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS).

Andrej Babiš (ANO) si zase nevšiml, že sněmovní výbory během jednání nezasedají. A chtěl to dát všem vědět. "Informuju novináře, kteří se zajímali o moji účast ve výborech, že jsem se dnes dostavil na výbor pro evropské záležitosti a je zrušený. Rozpočtový výbor, kam jsem chtěl jít v 9 hodin, také zrušený. Školský výbor totéž," oznámil na twitteru.

Vysloužil si za to řadu posměšných komentářů.

Tomio Okamura a Jan Skopeček se bavili o pandemickém zákonu:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz