Zahraničí

Facebooku klesla aktivita uživatelů poprvé za 18 let. Může za to konkurence

Facebooku klesla aktivita uživatelů poprvé za 18 let. Může za to konkurence
Mark Zuckerberg Zdroj: Profimedia

Facebook poprvé za téměř 20 let své existence zaznamenal pokles denního počtu aktivních uživatelů. Důvodem jsou mladí uživatelé, kteří dávají přednost platformě TikTok.

Meta, mateřská společnost sociální sítě Facebook, zveřejnila zprávu o denním poklesu aktivních uživatelů, což je poprvé za 18 let. Podle informací webu BBC generální ředitel společnosti Mark Zuckerberg přiznal, že za pokles mohou především mladí lidé. Ti totiž dávají přednost konkurenci.

Podle analytiků se jedná zejména o platformu TikTok, kterou vlastní čínský technologický gigant ByteDance.

Související obsah

Společnost také zasáhly změny v ochraně osobních údajů v operačním systému Apple, které ztížily značkám cílení svých reklam na facebooku a instagramu.

Meta investovala do videopříspěvků, aby mohla konkurovat platformě TikTok. Ve výsledku však vydělala ještě méně než za předchozí podoby facebooku a instagramu.

Související obsah

"Jsem přesvědčen, že investice do videa a virtuální reality se vyplatí, stejně jako předchozí sázky na mobilní reklamu a příběhy na instagramu," prohlásil Zuckerberg.

Poznamenal, že v předchozích investicích do reklamy a příběhů na instagramu se však společnost nepotýkala s nynější konkurencí. TikTok podle něj pokračuje v růstu poměrně rychlým tempem.

Společnost Meta vlastní druhou největší digitální reklamní platformu na světě, na prvním místě se drží Google.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz