Zahraničí

Vůdce Islámského státu Kurajší je mrtev. Zabili jsme ho, oznámil Biden

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek oznámil, že během amerického útoku v Sýrii byl zabit lídr Islámského státu Abú Ibráhím Hášimí Kurajší. Jednalo se o jednu z největších vojenských operací v Sýrii od roku 2019.

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek oznámil, že speciální jednotky zabily vůdce Islámského státu (IS) na severozápadě Sýrie. Podle Pentagonu americká armáda provedla rozsáhlý protiteroristický nálet.

"Včera v noci na můj pokyn americké vojenské síly na severozápadě Sýrie úspěšně podnikly protiteroristickou operaci na ochranu amerického lidu a našich spojenců, a učinily tak svět bezpečnějším místem," prohlásil ve svém prohlášení americký prezident.

Související obsah

​Jednalo se o největší americký nálet v Sýrii od operace v roce 2019, při níž zahynul bývalý vůdce IS Abú Bakr al-Bagdádí, informuje CNN. "Všichni Američané se bezpečně vrátili z operace," dodal Biden.

Zdroje z místa útoků však hlásí i oběti v řadách civilistů. Nejméně 13 lidí bylo zabito při střetech, ke kterým došlo během a po náletu, a to včetně šesti dětí a čtyř žen. Cílem operace měl být dům v Atmehu poblíž turecko-syrské hranice. V oblasti se údajně vyskytovalo velké množství bojovníků islámské skupiny, kteří byli dříve spojováni s al-Káidou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz