Domácí

Babiš změnil názor a konečně řekl, jak to bude s jeho kandidaturou na Hrad

Babiš změnil názor a konečně řekl, jak to bude s jeho kandidaturou na Hrad
Andrej Babiš Zdroj: TV Nova

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) už zná termín, kdy oznámí svůj definitivní postoj ke kandidatuře na Pražský hrad. Lidé ho prý otázkami o usilování o prezidentské křeslo doslova zahlcují. Podle posledního průzkumu by Babiš s přehledem zvítězil.

Babiš se rozhoduje, jestli bude v příštím roce kandidovat na prezidenta. A ke konečnému oznámení je zase o krok blíž. Jeho potenciální voliči se ho prý na boj o Hrad neustále ptají, a tak jim dal alespoň částečnou odpověď.

"Já jsem se k tomu už nějak vyjadřoval, jestli budu kandidovat, nebo ne. Já sám nevím. V každém případě moje rodina je naštvaná, že jsem šel do politiky a že jsem v ní i zůstal po kvazi prohraných volbách, i když samostatně jsme je de facto vyhráli. Těch kandidátů je strašně moc a ten polistopadový kartel má samozřejmě svoje představy. Takže já říkám, že se vyjádřím někdy v září, jestli ano, nebo ne," řekl Babiš.

Do té doby má v plánu jezdit po Česku a oslovovat svoje příznivce. "V každém případě si koupím v únoru ten obytňák, ještě ho nemám, budu chodit za lidmi a budu se s nimi bavit. My jsme v té opozici pro vás," doplnil expremiér.

Související obsah

Už v prosinci televizi Nova prozradil, že před oficiálním zahájením kandidatury chce posvěcení od rodiny. "Musím mluvit s rodinou. Rodina na to není naladěna a nikdy mi neodpustila, že jsem šel do politiky," uvedl tehdy.

Podle průzkumu agentury SANEP ze začátku letošního ledna má Babiš s velkým náskokem nejvyšší preference. V prvním kole by ho volilo 26,1 procenta lidí, druhý by skončil bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel s 20,2 procenta a třetí senátor a někdejší poradce Václava Havla Pavel Fischer s 11,3 procenta. Druhé kolo by opět vyhrál Babiš, získal by 51,7 procenta, Petr Pavel 48,3 procenta.

Babiš promluvil v pořadu Napřímo o své další politické kariéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz