Domácí

Zeman: Cítím se už lépe. V boji o Hrad se poperou Babiš s Dlouhým

Zeman: Cítím se už lépe. V boji o Hrad se poperou Babiš s Dlouhým
Prezident Miloš Zeman Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman je proti zrušení povinného očkování proti covidu-19, uvedl to v neděli v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. Hlava státu také zkritizovala ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09).

Prezident Miloš Zeman se v neděli vyjádřil ke zrušení povinného očkování proti covidu-19, o kterém rozhodl kabinet premiéra Petra Fialy (ODS). Hlava státu tento krok považuje za chybu, jelikož by podle ní povinné očkování mohlo ochránit před dalšími mutacemi koronaviru.

"Je to chyba. Podívejte se, nejenom Rakousko, ale teď i Německo a Belgie uvažují o zavedení povinného očkování. A já si myslím, že časem se přidají i další země," nechal se slyšet prezident.

Související obsah

​Zeman také uvedl, že se rozhodnutí snažil premiérovi rozmluvit. "On poslouchá pana ministra Válka, což je pochopitelné, jelikož je to jeho epidemiolog. Já nemohu tvrdit, že jsem epidemiolog, ale mým poradcem je Roman Prymula. A to epidemiolog je," řekla hlava státu.

Zeman zkritizoval také ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), o kterém řekl, že se podle něj rád poslouchá a dělá mu dobře, že může vystupovat v televizi. Zároveň potvrdil, že podepíše novelu pandemického zákona, a to s ohledem na její sněmovní úpravy, které se týkají omezení platnosti a snížení horní hranice pokut.

Související obsah

​Hlava státu se negativně vyjádřila také vůči demonstrantům na Malostranském náměstí, kteří si před Sněmovnu přinesli šibenice. "Jsem názoru, že takoví lidé by měli skončit ve vězení," myslí si Zeman.

Poslanecká sněmovna minulý týden podpořila vládu ve jmenování Michala Koudelky ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). Zeman se dlouhodobě netají tím, že nechová ke Koudelkovi sympatie, a už šestkrát ho odmítl jmenovat generálem.

Prezident se vyjádřil i ke sporu mezi hradní kanceláří a BIS ohledně zprávy týkající se výbuchu ve Vrběticích, který označil za špiománii. "Je to chyba BIS, měla tuto zprávu, pokud jí přikládala takovou důležitost, označit jako tajnou. Tu zprávu jsem měl v ruce a měla označení důvěrné," prohlásil Zeman. Hrad měl totiž zprávu skartovat.

Související obsah

​Slova padla také na nadcházející prezidentské volby, kde by podle svých slov Zeman hodil hlas v současné době Andreji Babišovi (ANO). "Zatím u mě mírně vede Andrej Babiš, i když udělal několik chyb," řekl. Šanci má podle Zemana i bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková nebo prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Zeman se také svěřil, že se cítí zdravotně v pořádku, zároveň si ale postěžoval na to, že mu lékaři všechno zakázali. "Panebože, na mě jsou tak zlí, zakázali mně pití, včetně vína. Zakázali mně cigarety. Zakázali mi létání, a teď dokonce přišli s tím, že ani tu colu bych neměl pít," postěžoval si.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz