Liberecký kraj

Stromy poškodily elektrické vedení. Lyžařský areál byl dopoledne zavřený

Stromy poškodily elektrické vedení. Lyžařský areál byl dopoledne zavřený
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Silný vítr, který Česko trápí už od minulého týdne, neustává. V pondělí dokonce omezil provoz skiareálu Aldrov v Libereckém kraji. Bez elektřiny jsou také stovky domácností.

Poruchy elektrického vedení způsobené popadanými stromy v pondělí ochromily lyžařský areál Aldrov v Libereckém kraji. "V dolní části obce Vítkovice nebude lanovka Prezidentský expres ani vlek Jizerka 7. 2. 2022 v dopoledních hodinách v provozu," psal skiareál na webových stránkách.

Situaci se ale podařilo vyřešit. "Od půl jedné už je skiareál Aldrov v plném provozu. Lanovky jsou otevřené a lidé si mohou kupovat jízdné," upřesnila TN.cz infolinka areálu Ski Aldrov.

Související obsah

​"Přibližně 300 libereckých domácností je bez elektřiny. Poruchu způsobily spadlé větve do elektrického vedení. O poruše víme a pracujeme na jejím odstranění. Předpokládané obnovení dodávek elektrického proudu je ve 12 hodin," uvedla pro redakci TN.cz mluvčí ČEZu Soňa Hollingerová.

"Naši hasiči řešili jeden spadlý strom v Libereckém kraji, jinak se nic nestalo," dodal pro TN.cz mluvčí libereckých hasičů David Kořínek.

S problémy se v neděli potýkalo i lyžařské středisko v Jeseníkách. Kvůli zaseklé lanovce tam museli hasiči vyprostit desítky lidí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz