Domácí

Jakub přes dva měsíce čeká na vánoční dárek. Česká pošta s ním nekomunikuje

Jakub přes dva měsíce čeká na vánoční dárek. Česká pošta s ním nekomunikuje
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Zkažené vánoční svátky kvůli nedoručenému dárku pro přítelkyni měl pan Jakub z Prahy, který se obrátil na redakci TN.cz. Česká pošta mu totiž balík ze zahraničí stále nedoručila, přestože ho má od začátku ledna ve svém skladu. Už několikrát se snažil zjistit, co se děje, pokaždé však marně.

Pan Jakub objednal dárek v prosinci a počítal s tím, že ho Česká pošta možná do Štědrého dne nedoručí. Doufal alespoň v to, že ho do rukou dostane krátce po svátcích. Ani to se bohužel nestalo, balíček nedostal dodnes.

"Je nehorázné, že v roce 2022 čekám přes dva měsíce na zásilku, kterou Česká pošta drží na celním oddělení. Kdybych se sám od sebe neptal odesílatele, že už to nějak dlouho trvá, ani bych nezjistil, že zásilka je již od 13. ledna v držení České pošty," popsal pan Jakub trable se státním podnikem, na nějž se podobné stížnosti valí už dlouhé roky.

Související obsah

​Nikdo mu telefonicky, e-mailem ani jinou cestou nedal vědět, že je potřeba vyplnit dotazník pro celnici. Potřebné informace si proto dohledal sám a dotazník odeslal.

Jenomže to k ničemu nevedlo. "Opět se až doteď nic neděje. Na jejich zákaznickou linku se vůbec nedá dovolat. Můžete to zkoušet milionkrát, ale nikdo vám to nezvedne. Na jejich e-mail rovněž nemá smysl psát, nikdo vám neodpoví, a pokud vyplníte reklamační formulář na webu, opět nikdo nereaguje," pokračoval.

Související obsah

​Pan Jakub poskytl redakci TN.cz i fotografie, jež dokazují, že se České poště ani v jednom z osmi pokusů nedovolal.

"Nejenom, že služby České pošty jsou stále více a více drahé, ale aby člověk čekal takovou dobu na obyčejné proclení, které dle jejich webových stránek trvá hodinu, a oni navíc ani nedali vědět, že vám něco jde, a prakticky se jim nelze dovolat, to je prostě skandál," uzavřel.

A není zdaleka jediný, zásilku od prosince vyhlíží i pan Václav. "Na vyměňovací poště Praha 120 se zásilka povaluje už od 27. prosince 2021. Doklady potřebné k rychlému proclení zásilky jsem České poště dodal hned 27. prosince 2021 a od té doby se nic neděje," zoufá si.

Související obsah

Česká pošta se hájí tím, že do jejího fungování stále zasahuje koronavirová pandemie. "Aktuálně máme ve skladu mezinárodní pošty desítky tisíc zásilek, které zpracováváme tak, aby mohly být doručeny adresátům. Zpoždění, která mohou u odbavení zásilek nastat, jsou způsobena taktéž zásahem covidu mezi zaměstnanci mezinárodní pošty," prohlásil mluvčí pošty Ivo Vysoudil.​

"Je nutné také zohlednit, že oproti době před říjnem 2021 musí nyní všechny zásilky projít celním řízením. S tím spojená administrativa může v některých případech dodání prodloužit. Týká se to zejména případů, kdy adresáti neposkytnou údaje o zásilce, které jsou potřebné pro celní řízení, nebo jsou data nepřesná nebo neúplná. Pokud by adresáti dodali všechna data úplná, aktuálně bychom měli ve skladu polovinu současných zásilek," uzavřel Vysoudil.

Personální zemětřesení v České poště. Ministr vnitra vít Rakušan v pondělí odvolal osm z patnácti členu dozorčí rady. Více informací v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz