Domácí

V Praze se údajně nelegálně závodilo. Řidiči se záběry chlubili na internetu

Policie řeší údajný nelegální závod v centru Prahy. Řidiči silných sportovních aut se vysokou rychlostí proháněli po magistrále nebo testovali své schopnosti uprostřed těch nejrušnějších ulic. Záběry se pak chlubili na sociálních sítích.

Zběsilá jízda magistrálou, sprinty, driftování a dav nadšených diváků. Tak vypadal sobotní večer v centru Prahy. Přivolaná policejní hlídka ale nic nenadělala. Řidiči už většinou jen postávali kolem aut a povídali si. 

"Policisté tyto osoby poučili a dále monitorovali situaci v centru Prahy," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. V Pařížské ulici jsou i po několika dnech vidět stopy po driftování. Policie říká, že se zveřejněnými videi zabývá a hledá řidiče sportovních aut. 

Související obsah

Videa na sociální síti jsou sice označena jako pouliční a nelegální závod, organizátoři akce ale říkají, že šlo jen o sraz kamarádů. "Ta zima je pro nás prostě hrozně dlouhá. My jsme si řekli že se sejdeme a půjdeme se projet Prahou. Udělat si hezký večer," prohlásil účastník akce.

Jenže se prý začalo přidávat hodně cizích lidí. To mají být právě ti, kteří zajímají policii. "Lidi od nás, kteří s námi jezdí, tak jezdí podle předpisů," tvrdí účastník akce.

"Honí se dva řidiči, rychlost nerychlost, přejíždění přes plné čáry, prostě je vidět, že si to hoši náramně užívali," myslí si dopravní expert Roman Budský. "Je to evidentně něco, čím mladí testují, kam až mohou dojít," sdělil psycholog Karel Humhal. 

Související obsah

Policie může postihovat například hluk, poškození vozovky, přejíždění plné čáry. S rychlostí je dokazování horší. Prý by pomohla další videa od svědků. Žádá tedy, aby se jí ozvali na linku 158.

Policie může účastníkům nelegálních závodů zabavit až na 48 hodin vozidlo. Stačí k tomu pouhé podezření. "Pokud má policie podezření, že je někdo vrahem, tak ho taky zajistí," vysvětlil dopravní expert Robert Kotál. Jak často pravomoc využívá, ale není jasné.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz