Zahraničí

Fatální chyba policie. Už dávno mohla zjistit, kde je Maddie McCannová

Fatální chyba policie. Už dávno mohla zjistit, kde je Maddie McCannová
Madeleine McCannová | Zdroj: Profimedia

Letos v květnu uplyne už 15 let o záhadného zmizení tehdy tříleté Madeleine McCannové. Teď vyšlo najevo, že se při vyšetřování stala dost možná fatální chyba. Hlavního podezřelého Christiana Brücknera měli totiž kriminalisté v hledáčku už v roce 2013. Podle německé prokuratury má mít na svědomí únos i smrt dívenky.

Nad tím, co se v květnu 2007 stalo Maddie McCannové, si od té doby láme hlavu celý svět. Přitom to podle zjištění německých dokumentaristů mohl dávno zjistit. Usvědčený pedofil Christian Brückner byl totiž poprvé na výslechu v souvislosti s případem už před devíti lety.

Upozornil na to portál Express. O prolustrování Brücknera požádala Němce britská Metropolitní policie, přiznal prokurátor Hans Christian Wolters, který hlavního podezřelého v létě 2020 označil za únosce i vraha Maddie.

Brückner dlouhá léta pobýval v portugalském Algarve, odkud McCannová zmizela. "Protože se jednalo o Němce, britští kolegové nás požádali, abychom toho člověka prověřili," prohlásil Wolters. 

Související obsah

​"Položili jsme mu několik otázek, abychom zjistili, jestli může mít s tím případem něco společného. Po jeho odpovědích jsme neměli jediný důvod si myslet, že to tak je," doplnil.

Kdyby výslech proběhl důkladněji, není prý vyloučeno, že by se záhadu podařilo rozlousknout už tehdy. Brückner je hlavním podezřelým od jara 2020, dosud se ho však usvědčit nepodařilo. Momentálně si ve vězení odpykává trest za znásilnění americké turistky.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz