Domácí

Válek hrál v Senátu karty, předtím hrozil stavem nouze. Bylo to jen chvíli, hájí se

Válek hrál v Senátu karty, předtím hrozil stavem nouze. Bylo to jen chvíli, hájí se
Ministr zdravotnictví místo práce karbaničil | Zdroj: Se svolením Václava Lásky

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) se na jednání Senátu místo pandemickému zákonu věnoval hraní karet na mobilním telefonu. Vyfotil ho u toho senátor Václav Láska (Senátor 21), snímek pak zveřejnil na twitteru. Podle politologa je ale za hranou nejen "karbaničení" na půdě horní komory, ale i zásah do Válkova soukromí.

"Dneska (ve čtvrtek, pozn. red.) jsem chtěl s ministrem Válkem v Senátu diskutovat o pandemickém zákoně. Dokonce jsem ho od řečnického pultíku oslovoval. Ptal jsem se. Ale vůbec nereagoval. Jen koukal do telefonu. Myslel jsem, že řeší neodkladné ministerské záležitosti. Ale jak se ukázalo, bylo to jinak," zvedlo ze židle senátora Lásku.

K příspěvku připojil i fotografii, která Válka zachycuje při hraní karet. "Pan ministr byl plně soustředěný na senátní rozpravu, argumenty senátorů pečlivě poslouchal. Na malou chvíli měl zapnutou tuto aplikaci. Každý ale mohl vidět, že se aktivně zapojoval do debaty," řekl TN.cz mluvčí resortu zdravotnictví Ondřej Jakob.

Krátce předtím Válek hrozil, že pokud zákonodárci nedají novele pandemického zákona zelenou, vyhlásí znovu nouzový stav.

Související obsah

Láska ze sociální sítě snímek asi po hodině smazal. "Podlehl jsem momentálnímu naštvání. Omlouvat se panu ministrovi nebudu, ale uvědomil jsem si, že se jako zákonodárce nechci prezentovat fotkami mobilu jiných. To, co dělal pan ministr, je jeho zodpovědnost," řekl.

Potom ale znovu změnil názor. "Omlouvám se ministru Válkovi za zveřejnění fotky jeho mobilu. Jednal jsem ve zkratu, kdy jsem byl rozčílený z toho, že pan ministr nereagoval na mé oslovení od pultíku," napsal na twitteru.

​​Podle dalšího senátora Michaela Canova ministr tvrdil, že na mobilu řeší důležité jednání. "Ministra zdravotnictví při projednávání pandemického zákona nezajímáme. Raději hraje karty. A když ho kvůli tomu osloví kolega Horník, tak lže, že jedná s ministerstvem," napsal a připojil i snímek od Lásky.

https://twitter.com/MichaelCanov/status/1491732120036904962

Politolog Pavel Šaradín pokládá kolování fotky po sociálních sítích za nešťastné. "Já si myslím, že je to (Válkovo hraní karet, pozn. red.) určitě nevhodné. Já bych ale považoval za stejně nevhodné a neslušné toto zveřejňovat. Jsou to věci soukromé, možná až intimní. Pokud mu to skutečně vadilo, měl mu to říct, že tam není od toho, aby hrál hry na mobilu. Nepovažuji tuto transparentnost za každou cenu za dobrý trend v české politice," domnívá se.

"Možná ani nesejde na tom, zda je to koaliční kolega nebo opoziční politik, tohle se prostě nedělá," uzavřel Šaradín.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz