Domácí

V Praze ohrožoval lidi agresivní divočák. Nakonec musel být utracen

Ulicí v pražské Troji se o víkendu proháněl agresivní divočák, který ohrožoval kolemjdoucí lidi. Ti proto zavolali na městskou policii, která zjistila, že je zvíře zraněné. Divoké prase útočilo i na ně, nakonec tak musel přijet myslivec, který se rozhodl zvíře utratit.

Divoké prase vyvolalo pozdvižení v městské části Troja, kde pobíhalo a bylo značně agresivní. Podle oznámení, které přijali pražští strážníci, mělo ohrožovat kolemjdoucí.

Hlídka se s divočákem potkala v ulici V Podhoří a zjistila, že je zvíře skutečně agresivní a má viditelně zraněnou spodní čelist. Jako štít strážníkům posloužilo auto, kterého se prase zaleklo a dírou v plotu vběhlo na zarostlý pozemek.

Související obsah

​"Agresivní ale zůstalo i tam a na strážníky přes plot neustále útočilo," uvedla mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. Hlídce proto nezbývalo nic jiného, než zavolat na pomoc myslivce a do jeho příjezdu použít auto jako bariéru mezi jimi a agresivním zvířetem. Lidi, kteří kolem šli na procházku, strážníci preventivně odkláněli na jinou cestu.

Zraněného divočáka nakonec myslivec po příjezdu musel utratit. "Hlídky mu pomohly s odtažením zvířete, které poté zaplomboval a odvezl," dodala Seifertová.

Nejen obyvatelé českého hlavního města řeší problém s divokými prasaty. Před několika dny se na sociálních sítích objevilo video z Bratislavy, kde se po tramvajových kolejích procházela celá rodinka divočáků. V tomto případě však zvířata vyvázla bez úhony.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz