Domácí

On-line formulář daňového přiznání měl první výpadek. Finančák hlásí přetížení

On-line formulář daňového přiznání měl první výpadek. Finančák hlásí přetížení
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Daňové přiznání je možné podat už i elektronicky. K dispozici je nový formulář, který v úterý zveřejnila Finanční správa. On-line formulář měl ale už ve středu několikahodinový výpadek. Podle informací Finanční správy šlo o přetížení systému.

Finanční správa v úterý zveřejnila nový formulář daňového přiznání, který je dostupný na portálu MOJE daně a v aplikacích EPO a DIS+. Podat přiznání k dani z příjmů tak lidé konečně mohou i elektronicky, a to až do 2. května. V případě papírového daňového přiznání je lhůta stanovená do 1. dubna.

Ve středu však Finanční správa na svém facebooku informovala o přetížení serveru. "Zátěž způsobuje zhoršenou dostupnost stránek portálu MOJE daně. Za komplikace se omlouváme," napsala. Výpadek trval několik hodin.

Související obsah

Lidé v komentářích systém okamžitě kritizovali. "Před pár dny jsem zde četl vyjádření, že k něčemu takovému určitě nedojde, když se přímo na to někdo ptal," napsal uživatel Dan. "To se dalo čekat," ozvala se uživatelka Zuzana. 

Finanční správa redakci TN.cz nechtěla sdělit informaci o tom, kolik lidí během úterý stihlo daňové přiznání podat. Co se týče zátěže serverů, Finanční správa bude o dalších novinkách informovat na svém facebooku. 

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz