Počasí

Česko čekají o víkendu přeháňky i sníh. Vítr bude foukat s nárazy až 90 km/h

Česko čekají o víkendu přeháňky i sníh. Vítr bude foukat s nárazy až 90 km/h
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na víkend předpovídá přeháňky a ve vyšších polohách nad 600 m n. m. může i sněžit. V pátek večer začne vítr zesilovat, v sobotu bude místy vát vítr s rychlostí 5 až 10 m/s a s nárazy 15 až 25 m/s. Na horách ojediněle s nárazy o rychlosti až 110 km/h.

I v dalších dnech meteorologové očekávají silný vítr. "V pátek se v Evropě nejsilnější nárazy větru očekávají nad Velkou Británií – přinese je tam další hluboká tlaková níže Eunice. Extrémně silný vítr bude foukat i v okolí Londýna – v nárazech kolem 120 km/h. U nás ale už tak silný vítr, jako byl ve čtvrtek, v noci na sobotu a v sobotu nenaměříme," sdělila redakci TN.cz expertka na počasí Dagmar Honsová.

Pátek

V pátek by mělo být oblačno až polojasno. Během dne bude od západu až zataženo. Na většině území lze přes den očekávat přeháňky, v polohách nad 600 m n. m. by mělo sněžit. Vyplývá to z předpovědi počasí ČHMÚ na následující tři dny. 

Nejvyšší denní teploty se v pátek budou pohybovat mezi 7 až 11 stupni Celsia. V noci pak klesnou na 4 až 0 stupňů Celsia. Vítr bude foukat zpočátku čerstvý, během dne pak mírný západní až jihozápadní vítr s rychlostí 3 až 7 m/s. Večer pak začne zesilovat.

Podívejte se na páteční předpověď počasí: 

Sobota

Na sobotu meteorologové hlásí oblačno až zataženo. Místy budou přeháňky nebo déšť. Ve vyšších polohách bude sněžit. Během dne od severozápadu bude postupně přestávat pršet a místy bude až polojasno. 

Související obsah

​Sobotní denní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 9 stupni Celsia. Na jižní Moravě se dočkají až 11 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 5 až 1 stupeň Celsia, na Moravě a ve Slezsku bude o něco tepleji, místy teploměry ukážou až 6 stupňů Celsia.

V sobotu bude foukat čerstvý západní vítr v rychlosti 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h). Na horách by ojediněle mohl být vítr silnější s nárazy až 110 km/h. Večer bude podle meteorologů částečně slábnout.

Související obsah

Neděle

​V neděli bude oblačno až zataženo, zpočátku místy může být polojasno. "Od severozápadu na většině území občas déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 500 m, postupně nad 1 000 m srážky sněhové," uvádí ČHMÚ.

Nejvyšší denní teploty se v neděli vyšplhají na 5 až 9 stupňů Celsia. Na jižní Moravě opět naměří až 11 stupňů Celsia. Na noc meteorologové předpovídají 3 stupně Celsia až minus jeden stupeň Celsia.

Neděle bude podle odbornice na počasí Dagmar Honsové větrná. "Nárazy větru se budou pohybovat kolem 70 km/h, na horách 90 km/h. Větrná bude i první polovina příštího týdne. Na horách očekáváme i trvalé sněžení a v kombinaci s větrem se budou tvořit sněhové jazyky," uvedla Honsová.

Podívejte se, jaké je po čtvrtečním řádění vichřice počasí na horách:

V pátek večer zavítalo na sjezdovky v Lipně nad Vltavou stovky lyžařů. Jaké tam jsou podmínky?

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz