Počasí

Kvůli vichřici se srazila auta, tři děti jsou zraněné. Hasiči měli tisíce výjezdů

Do Česka dorazila vichřice Dudley. Silný vítr zkomplikoval silniční i železniční dopravu. U Hlinska po nárazu do stromu vykolejil vlak, na Domažlicku se srazila dvě auta a zranily se při tom tři děti. Bez elektřiny se ocitly statisíce domácností. Na severu Čech se rozvodnilo několik toků.

Ve čtvrtek se do Česka přihnala vichřice Dudley. "Nárazy větru se mohou pohybovat mezi 80 až 100 km/h, na horách kolem 110 km/h," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. Kvůli silnému větru se zastavil horní úsek lanovky na Sněžku, kde byla nad ránem naměřena rychlost větru přes 180 km/h.

Do sedmé hodiny ranní vyjeli hasiči po celé republice k 392 událostem spojeným se silným větrem, do 9. hodiny jich hasiči evidovali už 1 300. Odpoledne vítr slábl a výjezdů ubývalo. V půl šesté v podvečer hasiči uvedli, že zasahovali u 4,5 tisíce událostí.

Ještě v pátek v podvečer společnost E.ON evidovala na 200 odběratelů bez dodávek elektřiny. Z toho většina byla z jižních Čech, hlavně z Jindřichohradecka.

U Hlinska v Pardubickém kraji narazil do spadlého stromu vlak a vykolejil. Nikdo se při nehodě nezranil. Totéž ale neplatí pro nehodu na Domažlicku, kde se řidiči dle jeho slov vlivem větru otevřela kapota, přejel do protisměru a srazil se tam s protijedoucím BMW. V tom kromě 34leté řidičky cestovaly i tři děti, které skončily zraněné a byly převezeny do nemocnice.

Související obsah

Výstraha před větrem

Čtvrteční výstraha před větrem a před povodněmi už skončila. Varování před silným větrem pak znovu začne platit od páteční 19. hodiny a skončí až v sobotu v 18:00 hodin. Výstraha platí pro téměř celou Českou republiku s výjimkou Zlínského kraje a částí Jihomoravského a Olomouckého kraje.

Výstraha před větrem v pátek a v sobotu:

Výstraha před větrem Zdroj: ČHMÚ

Výstrahu před povodněmi sledujeme ve zvláštním článku na TN.cz, můžete si jej přečíst zde.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz