Koronavirus

Další mladá oběť koronavirové pandemie. S covidem zemřel 18letý muž

Další mladá oběť koronavirové pandemie. S covidem zemřel 18letý muž
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

V Česku zemřel další mladý člověk s nemocí covid-19. Osmnáctiletý mladík zemřel 15. února, pocházel zřejmě z Královéhradeckého kraje.

Osmnáctiletý mladík, který 15. února zemřel s onemocněním covid-19, nejspíše pocházel z okolí Trutnova v Královéhradeckém kraji. Vyplývá to z veřejně dostupných informací ministerstva zdravotnictví.

​Ve věkové skupině od 15 do 24 let jde o deváté úmrtí a šestého muže. Koronavirus zabíjí hlavně ve starší populaci, ani mladším lidem se ale nevyhýbá. Tento měsíc zemřela s covidem také pětiletá holčička z Jesenicka, stalo se to 8. února.

Související obsah

U úmrtí mladších lidí však obvykle platí, že zahynuli na následky nějakých jiných závažných zdravotních problémů, které covid pouze zhoršil. Může se také dodatečně ukázat, že příčina smrti neměla s covidem nic společného, i když pacient před smrtí nemocí trpěl. 

Dokazuje to i případ dvanáctiletého chlapce, o kterém redakce TN.cz nedávno psala. Chlapec byl původně zaznamenán ve statistikách ministerstva jako oběť covidu. Podle rodiny však s jeho úmrtím neměl covid nic společného. Hlavní příčinou smrti dvanáctiletého Filipa bylo zadušení zvrácenou potravou.

Související obsah

​K ránu 18. února zaznamenalo ministerstvo zdravotnictví od začátku pandemie 38 106 úmrtí s covidem-19. V průměru s covidem v posledních týdnech umírá zhruba 50 lidí denně. Nejvíce úmrtí registruje Moravskoslezský kraj se 4 867 oběťmi, následuje Jihomoravský (4 547 obětí) a Středočeský (4 100 obětí) kraj.

Tabulka úmrtí na covid k 18. únoru Zdroj: ministerstvo zdravotnictví

​Za čtvrtek přibylo v České republice 15 517 případů nákazy koronavirem. Zdravotníci provedli více než 75 tisíc testů, z toho antigenních 24 384 a PCR 53 813. Hospitalizovaných oproti předchozím dnům mírně ubývá, v nemocnicích v současnosti leží 3 720 pacientů, z toho 260 na jednotkách intenzivní péče.

Česko není jediná země zasažená virem. Jak se s pandemií potýkají naši sousedé, se můžete podívat v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz