Zajímavosti

Jeden emotikon používáme všichni špatně. Znamená úplně něco jiného

Jeden emotikon používáme všichni špatně. Znamená úplně něco jiného
Emotikon | Zdroj: Getty Images, TN.cz

Užívání emotikonů se stalo každodenní záležitostí, posílá je skoro každý, kdo má k dispozici mobilní telefon. Při jejich využívání je ale dobré vědět, co který smajlík znamená. V případě jednoho emotikonu se ale splete skoro každý.

V záplavě smajlíků, které nabízí různé chatovací aplikace, existuje jeden, který uživatele pořádně zmátl. Řeč je o emotikonu, jenž znázorňuje dvě spojené ruce.

Zmatky ohledně toho, co tento obrázek vlastně znamená, sahají do jeho úplných počátků. Už když se objevovaly první emotikony složitější než standardní smajlík, začaly dohady o tom, co složené ruce vlastně znamenají.

Související obsah

​První verze tvrdily, že jde o "high five emoji", tedy emotikon znázorňující plácnutí si. A řada lidí se také použití tohoto emoji pokouší vysvětlit tak, že jde o placák. Ve skutečnosti je to ale mýtus.

Oficiální popisek tohoto obrázku zní "folded hands", tedy složené ruce. Obvykle představuje modlitbu, prosbu nebo poděkování, jak si jej vysvětlují někteří uživatelé. Znázorněné gesto je zajímavé také proto, že nejde jen o křesťanskou modlitbu. Náboženský význam má například i u hinduistů, buddhistů a jiných asijských kultur.

Messenger představil novinku! Podívejte se, jak se používá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz