Zajímavosti

Záhada na českém internetu: Proč si lidé dávají za jméno houby a ryby?

Záhada na českém internetu: Proč si lidé dávají za jméno houby a ryby?
Zdroj: Profimedia, TN.cz

Na českých sociálních sítích, zejména na twitteru, se v posledních dnech objevil nový trend. Lidé si hromadně začali přídávat za jméno emoji houby, někteří si tam dávají rybu. Zjistili jsme, proč to dělají.

Kdo z nezasvěcených se teď podívá na twitter, možná ho vyděsí záplava hub a ryb za jmény uživatelů. Záhada má ale jednodušší vysvětlení, než by se mohlo na první pohled zdát.

Trend spustili lidé zastávající levicové názory. Houbou chtějí podle svých slov dát najevo nesouhlas s individualismem, je pro ně metaforou pospolitosti, solidarity s komunitou. "Vzniklo to spontánně a každý si to vykládá trochu po svém," napsal uživatel Ondra.

"Houba ve jméně mě začala dost nudit, ale když jsem viděl to rozhořčení pravičáků, tak vidím pobyt v myceliu ještě na dost dlouhou dobu," dodal uživatel twitteru s přezdívkou JUDr. Dh.

Na houby ve jméně vzápětí zareagovali i ti, kteří se označují za příznivce pravicového pojetí politiky. Za jména si začali přidávat ryby. "Ryby jsou protest proti houbám," vysvětlil Jiří.

Související obsah

Jak houby, tak ryby si našly i řadu kritiků. Ti se zúčastněným uživatelům nejčastěji smějí, že stejně nerozumí pojmům levice a pravice v celé jejich šíři.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz