Zajímavosti

Matka chce pojmenovat syna po mrtvém mazlíčkovi. Názory rodičů se liší. ANKETA

Matka chce pojmenovat syna po mrtvém mazlíčkovi. Názory rodičů se liší. ANKETA
Ilustrační fotografie Zdroj: Thinkstockphotos

Výběr jména pořádně zamotal hlavu jedné nastávající mamince. Pro chlapečka by se jí jedno hodně líbilo, problém ale je, že už tak kdysi pojmenovala svého čtyřnohého mazlíčka. Ten před několika lety umřel na rakovinu. Žena má strach, že by ji její potomek nenáviděl za to, že se jmenuje po psovi.

Vybrat jméno pro miminko může být pořádně těžké. Někteří budoucí rodiče se inspirují oblíbeným umělcem nebo třeba milovaným člověkem. Jedna z nastávajících maminek však řešila problém, zda by nebylo zvláštní pojmenovat miminko po mrtvém domácím mazlíčkovi.

"Jediné chlapecké jméno, na kterém jsme se všichni shodli, je Charlie. Miluji to jméno. Proto jsem před 12 lety tak pojmenovala našeho bígla. Onemocněl nakonec rakovinou, a proto jsme ho museli nechat před dvěma lety uspat," posteskla si budoucí maminka.

Související obsah

Žena se však bojí, co na to řeknou lidi. Své obavy proto sdílela na rodičovském fóru BabyCenter. "Je špatné pojmenovat naše dítě, pokud to bude chlapec, Charlie? Bude nás nenávidět za to, že jsme ho pojmenovali po psovi?" zeptala se.

Lidé hned reagovali a nešetřili radami. "Jen mu neříkejte, že se jmenuje po psovi, pokud máte strach. Myslím, že na tom není nic špatného," napsal jeden.

"Já jsem dostal jméno po kočce, kterou měla moje matka v pubertě. Jsem s tím naprosto v pohodě. Jdi do toho," podpořil ženu další.

Některým se naopak nápad pojmenovat dítě po čtyřnohém mazlíčkovi nezdá vhodný a odsoudili ho. "Technicky na tom není nic špatného. Ale osobně bych to nikdy neudělala. Přišlo by mi to opravdu divné," měla jasno další komentující.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz