Zahraničí

Epsteinova společníka, také obviněného kvůli sexu, našli oběšeného v cele

Epsteinova společníka, také obviněného kvůli sexu, našli oběšeného v cele
Ghislaine Maxwellová, Jeffrey Epstein a Jean-Luc Brunel (zleva) na palubě Epsteinova soukromého letadla Zdroj: Profimedia

Francouzského modelingového agenta a někdejšího blízkého spolupracovníka finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina našli v sobotu mrtvého v pařížském vězení. Jean-Luc Brunel čelil obvinění ze znásilnění a sexuálního zneužívání žen a dívek, z nichž mnohé byly nezletilé.

Pětasedmdesátiletého Brunela našli dozorci oběšeného v cele ve věznici La Santé hodinu po půlnoci, informovala BBC a další zahraniční média. Celu údajně obýval sám a nebyly v ní kamery. Ve vazbě byl od prosince předloňského roku, kdy ho policisté zadrželi na pařížském letišti, když se snažil odcestovat do Senegalu.

Vyšetřovatelé Brunela podezřívali ze zneužívání nezletilých dívek, obchodování s nimi za účelem sexuálního vykořisťování a dalších sexuálních deliktů. Mimo jiné měl Epsteinovi ve Francii obstarávat mladé dívky a ženy, které pak finančník nutil k sexuálním hrátkám.

Související obsah

​Brunel spoluvlastnil ve Francii přední modelingovou agenturu, další pak založil za pomoci Epsteina ve Spojených státech. Na kariéru modelek za oceánem nalákal stovky žen a dívek, některé místo toho skončily podle vyšetřovatelů v Epsteinově posteli.

Jean-Luc Brunel se nikdy nepřiznal a jeho právníci uvedli, že byl zdrcen nespravedlností a z jeho smrti obvinili „mediální a soudní systém“.

Epstein rovněž zemřel za mřížemi, v roce 2019 spáchal sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na proces za sexuální delikty.

Související obsah

​Porota loni v prosinci v New Yorku uznala vinnou britskou příslušnici společenské smetánky a Epsteinovu přítelkyni Ghislaine Maxwellovou, která finančníkovi podle obžaloby sháněla nezletilé dívky. Epstein je měl ve svých luxusních sídlech sexuálně zneužívat v době, kdy jim bylo od 14 do 17 let. Maxwellové hrozí až 40 let za mřížemi, rozhodnutí o trestu dosud nepadlo. Na verdikt čeká ve vězení a její rodina se po smrti Brunela obává o její bezpečnost.

V Epsteinově kauze figuroval i britský princ Andrew. Zažalovala ho Virginie Giuffreová, která tvrdila, že ji Epstein držel jako sexuální otrokyni a nabízel ji svým přátelům. Jedním z nich měl být v jejích sedmnácti letech princ Andrew. Ten vše důrazně popíral, když však mělo dojít k soudu, dohodl se s Giuffreovou na mimosoudním vyrovnání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz