Zahraničí

Epsteinova společníka, také obviněného kvůli sexu, našli oběšeného v cele

Epsteinova společníka, také obviněného kvůli sexu, našli oběšeného v cele
Ghislaine Maxwellová, Jeffrey Epstein a Jean-Luc Brunel (zleva) na palubě Epsteinova soukromého letadla | Zdroj: Profimedia

Francouzského modelingového agenta a někdejšího blízkého spolupracovníka finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina našli v sobotu mrtvého v pařížském vězení. Jean-Luc Brunel čelil obvinění ze znásilnění a sexuálního zneužívání žen a dívek, z nichž mnohé byly nezletilé.

Pětasedmdesátiletého Brunela našli dozorci oběšeného v cele ve věznici La Santé hodinu po půlnoci, informovala BBC a další zahraniční média. Celu údajně obýval sám a nebyly v ní kamery. Ve vazbě byl od prosince předloňského roku, kdy ho policisté zadrželi na pařížském letišti, když se snažil odcestovat do Senegalu.

Vyšetřovatelé Brunela podezřívali ze zneužívání nezletilých dívek, obchodování s nimi za účelem sexuálního vykořisťování a dalších sexuálních deliktů. Mimo jiné měl Epsteinovi ve Francii obstarávat mladé dívky a ženy, které pak finančník nutil k sexuálním hrátkám.

Související obsah

​Brunel spoluvlastnil ve Francii přední modelingovou agenturu, další pak založil za pomoci Epsteina ve Spojených státech. Na kariéru modelek za oceánem nalákal stovky žen a dívek, některé místo toho skončily podle vyšetřovatelů v Epsteinově posteli.

Jean-Luc Brunel se nikdy nepřiznal a jeho právníci uvedli, že byl zdrcen nespravedlností a z jeho smrti obvinili „mediální a soudní systém“.

Epstein rovněž zemřel za mřížemi, v roce 2019 spáchal sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na proces za sexuální delikty.

Související obsah

​Porota loni v prosinci v New Yorku uznala vinnou britskou příslušnici společenské smetánky a Epsteinovu přítelkyni Ghislaine Maxwellovou, která finančníkovi podle obžaloby sháněla nezletilé dívky. Epstein je měl ve svých luxusních sídlech sexuálně zneužívat v době, kdy jim bylo od 14 do 17 let. Maxwellové hrozí až 40 let za mřížemi, rozhodnutí o trestu dosud nepadlo. Na verdikt čeká ve vězení a její rodina se po smrti Brunela obává o její bezpečnost.

V Epsteinově kauze figuroval i britský princ Andrew. Zažalovala ho Virginie Giuffreová, která tvrdila, že ji Epstein držel jako sexuální otrokyni a nabízel ji svým přátelům. Jedním z nich měl být v jejích sedmnácti letech princ Andrew. Ten vše důrazně popíral, když však mělo dojít k soudu, dohodl se s Giuffreovou na mimosoudním vyrovnání.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz