Naše Česko

Navařili jste moc jídla? Nový projekt vám nabídne možnost jej obratem prodat

Navařili jste moc jídla? Nový projekt vám nabídne možnost jej obratem prodat
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Nová on-line služba si mimo jiné klade za cíl vytvořit po celém Česku skupinu kuchařů a nadšenců do vaření. Přímo u nich doma by si pak mohli lidé vyzvedávat jídlo. Otázky ale vzbuzuje dodržování hygienických standardů.

Možnost přivýdělku pro samoživitele a omezení plýtvání. To je výchozí myšlenkou vznikajícího portálu kukudo. Lidem chce podle zakladatelky Vanessy Larsenové (39) nabídnout dostupnou domácí kuchyni.

"Budete třeba v Olomouci na náměstí a budete mít hlad, podíváte se, který kuchař je nejblíž a jaké má recenze. Je pro mě důležité, aby pro kukudo vařili kuchaři, kteří vaří z kvalitních potravin a věnují tomu čas a lásku," popsala Larsenová.

Do projektu se mají zapojit skupiny kuchařů po celém Česku, které baví vařit a chtějí si nějakým způsobem přivydělat. "Může to dělat kdokoliv, kdo má živnostenský list. Buď je vyučeným kuchařem, nebo má garanta. Já jsem samoživitelka, původně byl ten koncept dělaný pro samoživitele a samoživitelky, aby se jim nějak pomohlo. Tato skupina není v Česku malá," přiblížila Larsenová.

Související obsah

Byť se tomu Larsenová nevyhýbá, primárním smyslem není vytvořit soustavu kuchařů v domácnosti, kteří by měli pravidelný provoz s předem určeným menu. "Byl by to třeba pěkný přivýdělek k rodičáku. Anebo to vzít případně po rodičáku na plný pracovní úvazek, když by vás to bavilo. Lidé to budou moci dělat nárazově, klidně třeba jen jednou dvakrát týdně," vysvětlila Larsenová, která je také samoživitelkou a doma má malou dceru Elišku.

Vanessa Larsenová s dcerou Eliškou | Zdroj: Poskytnuto Vanessou Larsenovou

​Dodržování hygieny

Mnohé tak samozřejmě napadne, jak je to s kontrolou takových domácích kuchařů. Podobné dotazy se objevují na facebooku projektu. Upozornil na to třeba i odborník na gastronomii a restauratér Jan Punčochář.

"Nejsem si úplně jistý, že bych si chtěl objednat od někoho, kdo vaří doma, nějaké jídlo. Musela by to být doopravdy prověřená adresa, pak bych to možná vyzkoušel. Nedokážu si ale představit, že bych zavolal třeba sousedovi, jestli mu zbylo něco od večeře, nebo že by někdo vařil bez toho, aby k tomu měl nějaké předpoklady," okomentoval pro TN.cz.

Poukázal také na to, že v restauracích je potřeba dodržovat různá hygienická opatření. "Máte třeba místnost, kde pracujete jen se zeleninou, pak třeba máte místnosti na uchovávání různých potravin, vajíčka nemohou být v místnosti s některými jinými potravinami. Maso musí mít svou lednici, mléko musí mít svou lednici. Je tam spousta věcí, které nemůžete v domácnosti vůbec udělat," vyjasnil Punčochář.

Související obsah

​Larsenová se snaží mít svůj budoucí provoz zajištěný i z tohoto hlediska. "Hygiena může za kuchařem kdykoliv přijít a neohlášeně. Jeho povinností je nahlásit na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci (SZPI), kde vyplní formulář, že má svoji provozovnu u sebe doma," uvedla. V tuto chvíli čeká projekt na povolení od úřadů.

Další kontroly bude mít na starosti přímo ona. "Samozřejmě asi nebudu dojíždět do Brna či do Olomouce. Dám si ale pozor tady v Praze. Ve zbytku republiky to bude on-line formou, kuchaři mi ukážou svou kuchyni. Další věcí, která vám napoví, budou uživatelské recenze," vyjmenovala.

​Podobné projekty fungují i jinde v zahraničí, a dokonce byly i v Česku. Kukudo si klade za cíl nejen prodávat jídlo, ale také vytvořit komunitu a spravovat blog. "Pro mě je kukudo komunita lidí, kteří neplýtvají, a když navaří navíc, tak to prodají a nevyhodí to. Chci, aby se lidé zaměřili na téma plýtvání jídlem, je to prostě pro lidi, kteří si potřebují přivydělat a cítí lásku k tomu jídlu," uzavřela Larsenová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz