Domácí

Dcery muže pohřbeného zaživa chtějí odškodné. Už si najaly právníky

Rodina úředně pohřbeného muže, který je ve skutečnosti naživu, bude požadovat odškodné. Jozef Pencák ztratil občanku, se kterou pak zemřel v nemocnici jiný muž. Policie ho chybně identifikovala jako Pencáka. Toho pak měli příbuzní téměř tři roky za mrtvého.

Jozef Pencák svádí v léčebně boj s těžkou nemocí. Tři roky byl považován za mrtvého. "Drží se, je silný. Bojuje. Určitě mu pomáhá, že ho podporujeme," řekla dcera Lenka Pencáková. 

Pencák měl zemřít v roce 2018 v pražské Nemocnici Na Františku. Popel příbuzní uložili do hrobky na Slovensku. Jenže se ukázalo, že patří někomu jinému. Skutečný Pencák se rodině delší dobu neozýval. Na omyl se přišlo až loni na jaře.

Pražská policie už přiznala, že chybu udělali její dva příslušníci, kteří byli muže v nemocnici identifikovat. Kázeňsky potrestat už je ale nemůže. Než se na jejich omyl přišlo, od policie oba odešli.

Související obsah

"​V případě, že někomu vznikla v souvislosti s případem škoda, může se s nárokem na kompenzaci obrátit na ministerstvo vnitra," řekl mluvčí policie Jan Daněk. To také chtějí dcery Jozefa Pencáka udělat. "To nám náleží. To nám patří. A také našemu otci," uvedla dcera Miriam Kristová. 

Problém je ale v tom, že Pencák prý stále nemá oficiálně zpět identitu. "Pokud otec nebude mít identitu, nemá právo na odškodnění," dodala Kristová. Případ už řeší právní kancelář, kterou si dcery Jozefa Pencáka najaly.

Policii se nedávno podařilo zjistit, komu vlastně patří popel v rodinné hrobce Pencákových. Jeho příbuzní prý ale o urnu nejeví zájem.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz