Krimi

Řidič v ukradeném autě srazil chodkyni, místo pomoci jí sprostě nadával

V Česku výrazně stoupl počet sražených chodců. Od začátku roku je to o třetinu víc než za stejné období vloni. Nezvykle vysoké množství těchto dopravních nehod evidují policisté na Ústecku. Poslední případ se navíc vymyká neobvyklou agresivitou řidiče, který srazil starší ženu a pak jí ještě sprostě nadával.

Z nehody existuje záznam. V šest večer, kdy už byla tma, srazil řidič na přechodu seniorku. Než se rozhodl zastavit, ještě kousek popojel, vystoupil a zřejmě byste čekali, že sražené ženě pomůže nebo se alespoň omluví.

"Vyšel z vozidla a vulgárně začal ženě nadávat, ve chvíli, kdy si všiml, že se k ženě sbíhají svědci, tak nasedl do vozidla a z místa ujel," uvedla mluvčí ústeckých policistů Veronika Hyšplerová.

Řídil auto, které ukradl vlastní přítelkyni. Za sražení chodkyně by mu hrozily čtyři roky vězení, za neposkytnutí pomoci může ale dostat až pět let za mřížemi.

Související obsah

​Jen za poslední víkend policie v Ústí řešila pět sražených chodců. Na první pohled se to nemusí zdát jako vysoké číslo, ale loni za celý leden a půlku února vyšetřovali jen dvě takové nehody.

V celém Česku od začátku roku policie vyšetřuje 273 sražených chodců. To je o 91 více než za stejné období loni.

"K dopravním nehodám nejvíce dochází, když se stmívá nebo rozednívá, přechod světla a tmy. U řidičů je chyba taková, že jedou příliš rychle," podotkl expert na dopravní bezpečnost Jan Pechout.

Související obsah

​Kvůli rychlé změně času, kdy se na podzim a na konci zimy střídá den a noc, chce Ústí nad Labem upravit veřejné osvětlení. Světla mají svítit podle toho, kdy je to skutečně potřeba a chodci by byli díky tomu lépe vidět.

"Chtěli bychom celý systém povýšit na inteligentní systém svícení. Na základě světelných čidel byl reagoval i na nepřízeň počasí," řekl vedoucí odboru dopravy a majetku ústeckého magistrátu Dalibor Dařílek.

Příčinou nehod bývá nejenom to, že řidiči jezdí rychle, ale také nepozornost chodců. Jak dokazuje mnoho záběrů, často se před vstupem do silnice ani nerozhlédnou.

drz, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz