Domácí

Muž jel se dvěma dětmi na čtyřkolce. Po nehodě bojuje o život on i 7letý chlapec

Muž jel se dvěma dětmi na čtyřkolce. Po nehodě bojuje o život on i 7letý chlapec
Při nehodě se zranily i dvě děti Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Dvaapadesátiletý muž z Frýdecko-Místecka v úterý odpoledne vezl na čtyřkolce dvě děti, vozidlo se s nimi ale převrátilo a všichni tři skončili zranění. Zatímco desetiletou dívku do nemocnice vezla sanitka, pro muže a sedmiletého chlapce musel letět vrtulník. Oba jsou ve vážném stavu.

Vážná nehoda se stala před čtvrtou hodinou odpoledne v Metylovicích na pozemku rodinného domu. Dvaapadesátiletý muž jel se čtyřkolkou po zahradě a vezl na ní dvě děti ve věku 7 a 10 let. Vozidlo se s nimi ale při jízdě ze svahu převrátilo a všichni tři se zranili.

Na místo vyráželi záchranáři, policisté i hasiči. "Muž byl v době příjezdu posádek při vědomí, jeho stav se však rychle zhoršoval. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku a zajistit mu přístrojem řízené dýchání. Pacient utrpěl mnohočetná poranění hrudníku a jeho stav byl kritický," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

​Ve velmi vážném stavu skončil i sedmiletý chlapec, který podle Humpla utrpěl život ohrožující poranění hlavy a mozku. Záchranáři ho ošetřili, zajistili intubací a připojili na umělou plicní ventilaci. Oba pak byli letecky přepraveni do Fakultní nemocnice Ostrava.

Desetiletá dívka byla po pádu ze čtyřkolky při vědomí. "Prvotní vyšetření ukázalo poranění v oblasti zad. Po ošetření ji pozemní posádka přepravila do frýdecko-místecké nemocnice," informoval Humpl.

Případem se nadále zabývají kriminalisté, kteří prověřují veškeré okolnosti nehody. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Zda byl muž, který řídil čtyřkolku, otcem dětí, to ani jedna ze složek integrovaného záchranného systému nespecifikovala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz