Domácí

Přívaly deště zasáhly i Adršpašské skály, voda zaplavila oblíbené stezky

Přívaly deště zasáhly i Adršpašské skály, voda zaplavila oblíbené stezky
Zaplavené Adršpašské skály Zdroj: Se svolením Adršpašské skály

Nepřívětivé počasí zasáhlo v posledních dnech i turisty velmi oblíbené Adršpašské skály. Provozovatelé skalních okruhů byli donuceni tamní stezky uzavřít, jelikož jsou zatopeny vodou.

Silný vítr a déšť trápí v posledních dnech také Adršpašské skály na severovýchodě Česka. Dešťové srážky dokonce zaplavily i velmi oblíbené turistické stezky. 

Skalní okruh v národní přírodní rezervaci provozuje obec Adršpach, která tak byla kvůli záplavám nucena stezky už po několikáté za poslední dobu uzavřít.

​"Na tohle holínky nestačí. Skály máme opět pod vodou, tudíž je skalní okruh dnes 21. února uzavřen. Pracujeme na tom, abychom ho opět co nejdříve zprovoznili. Děkujeme za trpělivost," uvedla na sociálních sítích mluvčí společnosti Adršpašské skály Klára Menšíková.

Související obsah

Posted by Adršpašské skály on Sunday, February 20, 2022

V regionu prší už několik dní. Populární skalní okruhy byly už uzavřené v pátek 18. února a i den před tím. Skalami protéká řeka Metuje, která měří přes 70 kilometrů a ústí do Labe. "Voda každopádně rychle opadá, takže doufáme, že už by to mohlo být zítra v pořádku," dodala Menšíková pro TN.cz

Adršpašské skály jsou největším pískovcovým městem u nás i ve střední Evropě. Zaujímají území o rozloze přes 25 kilometrů čtverečních.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz