Zajímavosti

Bill Gates přišel s další předpovědí. "Bude nová pandemie, ale jiný patogen," tvrdí

Bill Gates přišel s další předpovědí. "Bude nová pandemie, ale jiný patogen," tvrdí
Zdroj: profimedia.cz

Ve světě to pomalu začíná vypadat, že pandemie covidu-19 už je doopravdy pomalu na ústupu. Americký miliardář a zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates nyní však přišel s dalším odvážným tvrzením. Podle něj čeká lidstvo další pandemie.

Bill Gates je znám tím, že se k pandemii covid-19 vyjadřoval už dříve a nutno podotknout, že mu jeho předpovědi občas i vyšly. Miliardář a zakladatel technologické firmy Microsoft v pátek pro televizi CNBC řekl, že pandemie koronaviru už je pomalu za námi, lidstvo se však podle něj má připravit na novou.

Podle Gatese by potencionální nová pandemie pravděpodobně pocházela z jiného patogenu (původce nemoci - pozn. redakce), než je patogen z rodiny koronavirů. Dodal však, že současné pokroky v lékařských technologiích by měly světu lépe pomoci s ní bojovat.

Související obsah

​"Budeme mít další pandemii. Příště to bude jiný patogen," prohlásil v rozhovoru Bill Gates s tím, že nejhorší část současné pandemie už je za námi, jelikož obrovská část světové populace získala určitou formu imunity –⁠ ať už očkováním, nebo proděláním nemoci.

Gates však zároveň uvedl, že podle něj největší práci za lidstvo udělalo promoření populace. "Pravděpodobnost vážného onemocnění, které je spojeno především se stářím a obezitou nebo cukrovkou, je nyní dramaticky snížena kvůli vystavení se infekci," řekl miliardář.

Bill Gates zároveň dodal, že by svět měl v budoucnu postupovat rychleji ve vývoji a distribuci vakcín a vyzval vlády, aby investovaly už nyní.

Billa Gatese Melina Gatesová jsou oficiálně a rozvedeni (4/2021):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz