Domácí

Nemocnice v Plzni otevřela psychiatrický pavilon. První pacienty přijme brzy

I kvůli koronavirové pandemii neustále roste počet pacientů, kteří se v psychiatrických léčebnách potýkají s úzkostmi, depresemi nebo závislostí na omamných látkách. Především pro ně otevřela v úterý Fakultní nemocnice v Plzni nový pavilon. První pacienty do pavilonu nemocnice přijme v řádu několika týdnů.

Nový pavilon psychiatrické péče v úterý slavnostně otevřela Fakultní nemocnice v Plzni. Součástí čtyřpatrové budovy, kterou nemocnice začala stavět v roce 2018, jsou zařízení určená k prevenci a léčbě psychických nemocí a stejně tak budou poskytovat rehabilitační a psychosociální péči.

Nejdůležitější součástí nového pavilonu je ambulantní příjem. Klinika poskytuje akutní péči jako jediná v celém kraji. Stavba pavilonu nemocnici umožnila navýšit počet lůžek vyhrazených pro pacienty s psychickými potížemi ze 76 na 90. Do uvolněných prostor ve staré budově se rozšíří například kardiologické oddělení.

Související obsah

Prostor dostanou také pacienti, kteří nemusí být ubytováni trvale. "Máme zde prostor pro rozvoj komunitních služeb péče, tedy stacionáře. Pacienti k nám přijdou ráno a odpoledne zase odchází domů," uvedl přednosta psychiatrické kliniky Jan Vevera.

Klinika se v nových prostorech bude soustředit zejména na psychoterapie a fyzioterapie, své místo zde však má i takzvaná arteterapie, tedy léčba výtvarným uměním nebo hudbou. Pacienti se také budou moci projít po uzavřeném atriu s travnatými prostory a zelení.

Související obsah

​Budova za 457 milionů korun je už nyní zcela provozuschopná. "My jsme hodně dbali i na to, aby ty interiéry, nábytek, barevná kombinace a kresby, které tady jsou, tu nemocnici vůbec nepřipomínaly," řekl ředitel nemocnice Václav Šimánek.

Psychiatrickou kliniku plzeňská nemocnice založila v 50. letech minulého století. Každoročně je zde hospitalizováno přes tisíc pacientů. Klinika je uzpůsobena k léčbě všech psychiatrických diagnóz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz