Zajímavosti

Harry a Meghan se vyjádřili k válce na Ukrajině. Pořádně to ale schytali

Harry a Meghan se vyjádřili k válce na Ukrajině. Pořádně to ale schytali
Princ Harry s vévodkyní Meghan. Zdroj: Profimedia

Mezi známé osobnosti, které podpořily Ukrajince ve válce s Ruskem, se přidali i vnuk královny Alžběty II. Harry a jeho manželka Meghan. Jenže za své prohlášení to pořádně schytali. Někteří fanoušci královské rodiny jim vyčítají, že by měli zůstat neutrální.

Ať Harry a Meghan udělají cokoliv, v očích některých fanoušků královské rodiny to vždycky bude špatně. Už ve čtvrtek jako první členové britské královské rodiny odsoudili ruskou invazi na Ukrajinu, ale i za to se na ně snesla vlna kritiky.

"Princ Harry a Meghan, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, a všichni ve společnosti Archewell stojíme za ukrajinským lidem při tomto porušení mezinárodního a humanitárního práva a vyzýváme světovou společnost a její představitele, aby udělali to samé," napsal známý pár v prohlášení, které zveřejnil na stránkách své společnosti Archewell.

Ne všichni ale Harryho a Meghan za odsouzení ruské agrese pochválili. Někteří fanoušci královské rodiny je kritizují za to, že nezůstali nestranní.

"Není to proti královskému protokolu? Neměli by být nestranní, ostatně pořád je to princ," napsal podle webu The News jeden uživatel twitteru. "Pokud chtějí komentovat politiku, tak by měl vrátit královně svůj titul," přisadil si další.

Související obsah

​"Když něco komentuje coby vévoda a ona jako jeho partnerka, tak reprezentují část britské královské rodiny. To je nebezpečné a nezodpovědné," nelíbí se jinému uživateli. Ostatní zase Harryho a Meghan obviňují, že se snaží zviditelnit.

Zatímco královna Alžběta II. i její syn Charles se řídí pravidlem přísné neutrality v politických záležitostech, kritikům Harryho a Meghan museli v sobotu pořádně zamotat hlavu princ William s manželkou Kate. I oni se totiž veřejně za Ukrajince postavili.

Související obsah

​Na svém twitterovém účtu zveřejnili příspěvek, v němž vzpomínají na to, že se v roce 2020 setkali s prezidentem Zelenským a jeho manželkou, od nichž se dozvěděli, s jakou nadějí a optimismem vidí budoucnost Ukrajiny.

"Dneska stojíme za prezidentem a všemi lidmi na Ukrajině v jejich odvážném boji za tuto budoucnost," napsali William a Kate.

Drsný útok na vévodkyni Meghan od jejího vlastního otce (8/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz