Domácí

Učitelé dostali nový manuál. Snaží se s dětmi citlivě mluvit o válce na Ukrajině

Ministerstvo školství vydalo manuál, jak při výuce dětí ve školách citlivě přistoupit k válečné situaci na Ukrajině. Učitelé si přes víkend novou metodiku nastudovali. Nyní už ji používají.

Na liberecké Základní škole U Soudu v pondělí učitelé využili třeba vlastivědu, kde dosud probírali téma druhé světové války, a žáci tak hledali paralely. Bylo vidět, že i desetileté děti o válce na Ukrajině poměrně dost ví. "Jak Vladimir Putin vojákům diktoval, že mají zaútočit na Ukrajinu, tak mi to trošku přišlo jako ten Hitler," řeklo jedno z dětí například.

"Musíme přistupovat k dětem velmi citlivě, protože jejich otázky mohou být plné obav," uvedla zástupkyně ředitele základní školy Zuzana Benešová. "Jsou na to vyčleněny speciální hodiny, především v občanské nauce, ale i v ekonomice," prohlásil ředitel liberecké Střední školy Na Bojišti Zdeněk Krabs.

Související obsah

"Školám jsme doporučili, aby jasně informovaly o postoji České republiky ke konfliktu na Ukrajině a aby věnovaly zvýšenou pozornost žákům ukrajinské, ruské i běloruské národnosti," sdělila mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

To je třeba příklad studenta střední školy Lyubomyra, kterému bylo právě 18 let. "Ptají se na moji rodinu, jestli jsou v pořádku, jestli já tam nepojedu. To je taky možné, protože jsem občanem Ukrajiny. Zatím zůstávám tady, protože vojenské síly je dost a zatím to zvládáme. Cítím podporu kamarádů a obecně České republiky," řekl žák Střední školy Na Bojišti Lyubomyr.

kdu,TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz