Zajímavosti

Na lovu: Kvízová dáma a Kalkulátor odhalili svoje největší slabiny

Oblíbená vědomostní soutěž Na lovu stojí na obávaných lovcích. Jací jsou Kvízová dáma a Kalkulátor v soukromí? Reportéři Života ve hvězdách to zjistili. Dámy a pánové, lovci přicházejí.

Lovkyně Dagmar Jandová si sama okusila, jaké je být v pozici soutěžící. Zúčastnila se soutěže Riskuj, kde se dostala až do finále, a objevila se i v pořadu Nejslabší! Máte padáka! Svým vystupováním ve vědomostních soutěžích si vysloužila přezdívku Kvízová dáma.

Ostatně vědomosti jí částečně i vydělávají peníze. "Předtím to byl koníček, ale teď je to také jako zaměstnání. Vytvářím kvízové otázky a píšu učebnice pro děti," prozradila Kvízová dáma. Na poloviční úvazek pracuje v Českém hydrometeorologickém ústavu v pražských Komořanech. "Studovala jsem Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy a tam jsem se rozhodla, že mě meteorologie baví a budu v ní pokračovat", dodala lovkyně.

Související obsah

​​Jak se ke kvízům vůbec dostala? Byla do nich snad zapálená už ve školních letech? "Mě to vždycky bavilo a ráda jsem koukala na soutěže. To byly moje nejoblíbenější pořady v televizi. Pravdou je, že jsem ve škole spíš zlobila," odpověděla Jandová.

Když jste v televizi den co den a obíráte lidi o peníze, je jasné, že vás na ulici zastaví nejeden kolemjdoucí. "Stává se mi, že mě poznávají lidé. Většinou říkají, že se jim pořad moc líbí," pokračovala Kvízová dáma. Na otázku, jestli má nějaké slabiny, odpověděla, že jich má mnoho, například moderní kulturu a sport. Její život se netočí jen kolem kvízů, ale je především matkou dvou dcer a manželkou.

Související obsah

​​Za druhým lovcem Jakubem Kvášovským alias Kalkulátorem jsme vyrazili do Vrchlabí. Ani on není kvízovým nováčkem. Soutěžil už při studiích na vysoké škole. Ke své soutěžní minulosti řekl, že vyhrál v Nejslabší! Máte padáka! a ze soutěže Chcete být milionářem si dokonce odnesl 160 tisíc korun.

Šprt nikdy nebyl, spíš se jim smál. I tak se Kalkulátor učil dobře, hlavně tedy na základní škole.

Jeho slabinou jsou jazyky, dokonce i čeština. Kdo vyhraje hádku, když na ni přijde? "Žena má vždycky poslední slovo. Snažíme se argumentovat, ale vždycky to skončí remízou," smál se Kvášovský.

Roman Filip, pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz