Zahraničí

Ruská agentura zrušila start své rakety. Údajně ji mohl zneužít Západ

Ruská agentura zrušila start své rakety. Údajně ji mohl zneužít Západ
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Válka na Ukrajině prohlubuje napjaté vztahy ve vesmírném programu. Vesmírná agentura Roskosmos v pátek informovala, že zruší start své vesmírné rakety. Důvodem je prý možné riziko zneužití Západem.

Ruská vesmírná agentura Roskosmos informovala, že pozastavuje veškerou činnost a ruší páteční start své vesmírné rakety. Důvodem je podle společnosti riziko zneužití britskou telekomunikační společností OneWeb, která dodává do ruských raket satelity.

"Generální ředitel Dmitrij Rogozin nařídil zastavit všechny činnosti ruských raket na kosmodromech. Společnost totiž nemá záruku, že rakety nebudou zneužity telekomunikační společností OneWeb k válečným akcím," uvedla kosmická agentura.

Související obsah

Nosná raketa Sojuz-2.1b měla v pátek odstartovat na vesmírnou misi, místo toho byla převezena na jiné místo, kde ji rozeberou. "Do montážní a testovací budovy byla dodána raketa Sojuz-2.1b s horními integrovanými satelity od OneWeb. V nadcházejících dnech ji specialisté z podniku Roskosmos rozeberou na součásti," dodala ruská společnost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz