Koronavirus

Konec respirátorů? Ministerstvo zdravotnictví to zkusí navrhnout vládě

Konec respirátorů? Ministerstvo zdravotnictví to zkusí navrhnout vládě
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Míst, kde je povinnost nosit respirátory, možná ubyde. Ministerstvo zdravotnictví se pokusí tento návrh předložit vládě ve středu. Úplné zrušení ale není na stole, zakryté dýchací cesty bychom museli mít například v hromadné dopravě.

Ministerstvo zdravotnictví v čele s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09) ve středu vládě navrhne, aby od 14. března bylo ve většině případů zrušeno nošení respirátorů. Výjimkou je hromadná doprava a zdravotnické a sociální zařízení.

Pokud návrh projde, bude se tak od začátku roku jednat o další rozvolnění. Respirátory však v blízké době určitě nesundají zdravotníci nebo sociální pracovníci, kteří pracují s ohroženými skupinami.

Související obsah

​"Návrh by měl platit od 14. března do konce března. Předpokládám, že pokud se situace bude stále zlepšovat, tak od začátku dubna respirátory odložíme úplně. Na každém pak bude, jestli respirátor ve veřejných prostorech používat bude, nebo ne," uvedl tiskový mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.

Stále také platí výjimky pro lidi, kteří nosit respirátory nemusí. Ty platí například pro předškoláky, handicapované, lidi v nemocnici, klienty žijící v pobytových sociálních zařízeních a řidiče veřejné dopravy.

Od 13. března nebude nutné nosit respirátory na hromadných akcích (2/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz