Zahraničí

Co se děje na Ukrajině? Miliony Rusů překvapily SMSky od hackerů

Co se děje na Ukrajině? Miliony Rusů překvapily SMSky od hackerů
Anonymous | Zdroj: profimedia.cz

Anonymous spustil portál, díky kterému je možné rozesílat textové zprávy ruským obyvatelům. Textovky, které jsou v několika verzích i jazycích, mají za úkol pravdivě informovat o ruské cenzuře a válce na Ukrajině. Zatím bylo odesláno pět milionů SMS.

Hackerská skupina Anonymous má novou strategii, jak informovat obyvatele Ruska o aktuálním dění na Ukrajině. Hnutí využívá textových zpráv, které rozesílá na náhodná ruská telefonní čísla.

Přes portál 1920.in, který umožňuje zasílání SMS, zatím skupina rozeslala 5 milionů zpráv. Celkem chce Anonymous rozeslat 100 milionů textových zpráv, které budou v několika jazycích.

Související obsah

Zaslané zprávy mohou mít více verzí, většinou mají za úkol informovat o tom, že veškerá ruská média jsou cenzurována a neříkají pravdu. "Vážení Rusové, vaše média byla zcenzurována. Kreml lže. Na Ukrajině umírají tisíce vašich ukrajinských bratrů a vojáků. Zjistěte pravdu na bezplatném webu a v aplikaci Telegram. Je čas svrhnout diktátora Putina," hlásá jedna ze zaslaných zpráv.

Uskupení se již dříve otevřeně zapojilo do kybernetické války s Ruskem. Hackerům se už v minulých týdnech podařilo narušit web ruské státní televize Russia Today a podařilo se jim také vypnout internetové stránky Kremlu a ruské Dumy.

Miloslav Lujka: Jak funguje skupina Anonymous a jakým způsobem hackují ruský internet:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz