Zahraničí

Anonymous slaví další úspěch. Prolomili obranu Putinova sídla v Kremlu

Počítačovým hackerům ze skupiny Anonymous se podařilo prolomit kamerový systém jedné z nejstřeženějších budov planety, sídla prezidenta Vladimira Putina v moskevském Kremlu. Jako důkaz zveřejnili minutové video, které zachycuje pracovníky Kremlu v různých místnostech.

K záběrům z napadených kamer hackeři z Anonymous přiložili vzkaz, který by Putina rozhodně neměl nechat chladným. Jeho dokonale střežené sídlo dostalo tvrdý úder. "Nepřestaneme, dokud neodhalíme všechna vaše tajemství. Nebudete schopni nás zastavit. Právě teď jsme uvnitř Kremlu," napsali hackeři na twitteru. 

Na zachycených záběrech jsou vidět úředníci při práci a na různých jednáních. Ti neměli přitom ani tušení, že každý jejich pohyb a krok sledují cizí oči.

Související obsah

"Je to husarský kousek, Kreml je považován za nedobytnou pevnost, stejně jako Pentagon. Velmi záleží na tom, kdo ty kamery instaluje a jak si dá péči se zabezpečením," vysvětlil IT expert Miloslav Lujka.

Podle dostupných záběrů Anonymous získali přístup do konferenčních kamer, tedy přesně věděli, co je v Kremlu hlavním tématem.

"Máte program, který útočí na tu kameru, je to počítač, který zkouší varianty hesel. Pokud to heslo je jednoduché, tak se tam můžete prolomit," dodal Lujka.

Související obsah

"Jak u nás v oboru říkáme, každá síť a zařízení je napadnutelné," doplnil další IT specialista Martin Hořický.

Už od začátku ruské invaze na Ukrajinu Putin ví, s kým má tu čest. Anonymous podnikají kybernetické nájezdy na ruské státní televize, blokují jejich vysílání a Rusům ukazují, co dělá jejich armáda na Ukrajině. Nyní se ale dostali k Putinovi nejblíže.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz