Zahraničí

Malou Annu (2) při útěku postřelili do obličeje. Matka útok nepřežila

Teprve dvouletá Anna zažila hrůzy, které by neměly potkat žádné dítě na světě. Při útěku před válkou jí ruští vojáci postřelili do obličeje. Její maminku zavraždili.

"Začali na nás střílet. Pak přišla obrovská bolest," popsal situaci postřelený uprchlík Serhij Stotsky. S tatínkem Serhijem, kterého ruská armáda taky postřelila, už je Anna skoro týden v nemocnici v Kyjevě. Naštěstí je mimo ohrožení života. Serhij se potýká s obrovským pocitem viny, že nedokázal zachránit i svoji manželku Olenu.

"Milovala jablka a vždycky mě následovala a podporovala," posteskl si Serhij. Anna ze svého otce nespouští oči ani na minutu. Jako by tušila, že je to jediný člověk, který jí zbyl. "Mám důvod žít dál. Musím se co nejrychleji uzdravit. Mám malou dceru a musím ji chránit," doplnil Serhij.

Související obsah

Stejné utrpení jako Serhij prožívá také Ludmila. I ona se snažila utéct z městečka nedaleko Kyjeva se svým manželem. Ruští vojáci zasáhli jejich auto. Její muž to nepřežil. "Byli jsme v našem autě a oni na nás začali střílet," řekla Ludmila.

Pokusy o evakuaci obyvatel z válkou zasažených měst selhávají. Humanitární koridory jsou nefunkční a Rusové porušují klid zbraní a pálí na civilní obyvatelstvo. Symbolem zkázy se v posledních dnech stalo město Irpiň, které se nachází severozápadně od Kyjeva. I tam Rusové stříleli po civilistech.

Z Irpině i dalších měst nedaleko Kyjeva se snaží dostat pryč stovky lidí denně. Ukrajinští vojáci i dobrovolníci pomáhají nemohoucím i zraněným lidem. Někteří musejí svůj domov opustit na nosítkách. Lidé prchají s poloprázdnými igelitovými taškami. Kočárky nebo kola nechávají často stát u silnice a s dětmi utíkají v náručí.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz