Zahraničí

Bývalý šéf špionů o Putinovi: Obavy z vážné nemoci a braní steroidů

Bývalý šéf špionů o Putinovi: Obavy z vážné nemoci a braní steroidů
Vladimir Putin děkuje ženám za jejich lásku, která podporuje a inspiruje muže v armádě Zdroj: APTN

Sir Richard Dearlove, bývalý ředitel britské zpravodajské služby MI6, si myslí, že ruský prezident Vladimir Putin bojuje s vážným onemocněním – Parkinsonovou chorobou. To by podle britského špiona mohlo mít vliv na jeho úsudek.

Podle bývalého šéfa britské tajné služby MI6 Sira Richarda Dearlovea může ruský prezident Vladimir Putin trpět Parkinsonovou chorobou. Ta by mohla vysvětlovat jeho chování v poslední době.

"Jeho racionalita je zaujatá nebo ovlivňována nemocí. Vyslechl jsem názor od několika neurologů, kteří tvrdili, že ztráta zdrženlivosti nebo psychóza jsou častými příznaky Parkinsonovy choroby," citoval Dearlovea portál Mirror.

Související obsah

Bývalý šéf špionů má podezření také na to, že Putin bere steroidy. Z užívání této látky byl ruský prezident již dříve obviněn. Steroidy mohou navíc u každého uživatele zvyšovat agresivitu. To všechno by v nynější situaci nebylo příliš dobré znamení.

"Myslím, že je to velmi znepokojivé. Předpokládejme, že je to skutečně tento případ a takový člověk má prst na nukleárním tlačítku, ano, je to velmi znepokojující," dodal.

O tom, že prezident bere steroidy, je přesvědčen i bývalý britský ministr zahraničí Lord David Owen. Ten argumentoval hlavně tím, že si všiml změn tvaru v jeho obličeji. Prezidentův oválnější obličej podle něj nemá nic společného s botoxem nebo plastikou.

Související obsah

"Buď bere anabolické steroidy jako kulturista a je velmi hrdý na své svaly, nebo bere kortikosteroidy. Pokud někdo bere tyto drogy, tak přesně takovou tvář ti dotyční mají," řekl Owen.

Exministr zahraničí také poznamenal, že steroidy snižují imunitu. To by zase vysvětlovalo, proč je prezident od začátku pandemie covidu-19 dlouhodobě izolován a neukazuje se příliš na veřejnosti.

Vladimir Putin je zdatným judistou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz