Zahraničí

Ukrajinci mají jasno! Putinovy požadavky jsou nepřijatelné, tvrdí

Požadavky Vladimira Putina jsou pro Ukrajince naprosto nepřijatelné. A prezident Volodymyr Zelenskyj na ně nesmí kývnout ani za cenu pokračování války. Tohle teď prohlašují i ti Ukrajinci, kteří už kvůli válce přišli o své domovy.

Celý ukrajinský národ spojuje odhodlání bojovat a nepoddat se ruské agresi. Prezident Putin ji slíbil zastavit, když mu Ukrajina přenechá Krym a uzná nezávislost separatistických republik na Donbasu. Zároveň se musí země zavázat, že nikdy nevstoupí do NATO.

"Žádný Ukrajinec na tohle nikdy nepřistoupí. Jsem si jist, že naši politici udělají to nejlepší, co je v zájmu Ukrajiny, ne Putina," má jasno Viktor. "Ne, Rusku nic dávat nebudeme. Co se týče vstupu do NATO, to rozhodnutí nechám na politicích," řekla Inna.

Ať už lidé pochází ze zatím ruskou agresí nezasaženích oblastí, nebo právě přijeli z vybombardovaného města, všichni se shodují. Kremlu se nesmí ustoupit ani o píď. Třeba takhle mluví Ira. Právě přicestovala z Poltavy. Ona i její děti za sebou mají několik bezesných nocí strávených v krytu. "Na jejich požadavky nepřistoupíme, nemusíme dělat ústupky kvůli jejich agresi. Nechci, abychom s jejich požadavky souhlasili," prohlásila Ira.

Související obsah

Valentina z Mykolajiva při bombardování dokonce přišla i o domov. "Náš prezident řekl, že nepostoupíme ani metr naší země, a já za ním stojím," je rozhodnutá Valentina.

Odvážně mluví i Denis. Už se přihlásil k domobraně a počítá s tím, že půjde na frontu. "Mírová jednání Ukrajina vede jen pro to, abychom mohli evakuovat lidi přes humanitární koridory. Naše vláda nikdy nepřistoupí na Putinovy požadavky, nikdy mu nevydá Krym a Donbas," vysvětlil Denis.

Ukrajinci nepochybují o tom, že vítězství bude nakonec jejich. "Jde o velmi tvrdé požadavky, není možné se na ničem dohodnout. Musíme Rusy nejprve srazit na kolena, pak budou souhlasit s čímkoliv," je si jistý Andrew. "Musíme je zničit, pozabíjet je, protože páchají taková zvěrstva, která si netroufl dělat ani Hitler," uzavřel Ivan.

ls, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz