Ekonomika

Evropská rada jedná o balíčku sankcí proti Rusku, Fiala zastává tvrdý postoj

Země Evropské unie plánují další tvrdé sankce proti Rusku. Ve francouzském Versailles ve čtvrtek začalo neformální zasedání Evropské rady, kterého se účastní i premiér Petr Fiala (ODS).

Hlavním bodem jednání, kterého se účastní prezidenti a premiéři zemí Evropské unie, má být především nejnovější vývoj konfliktu na Ukrajině a jeho důsledky pro Rusko, konkrétně se má jednat o čtvrtém balíčku sankcí. Premiér Fiala prý prosazuje co nejtvrdší postup.

Političtí lídři budou zároveň projednávat možnosti přijetí Ukrajiny do Evropské unie. Premiér Fiala prohlásil, že s udělením statusu kandidátské země souhlasí. Francouzský prezident Macron ale řekl, že během války není možné přístupový proces zahájit.

Související obsah

​V neposlední řadě se bude jednat i o energetické situaci v Evropě a snížení energetické závislosti na Rusku. Premiér Fiala chce prosadit, aby si každá členská země mohla vybrat vlastní energetický mix. Dalším bodem jednání má být posílení transatlantických vztahů v rámci NATO.

Jednání budou pokračovat i v pátek. Političtí lídři se zúčastní pietní ceremonie k uctění památky obětí terorismu, kterou pořádá francouzský prezident Emmanuel Macron.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz