Ekonomika

Tečka za Bohemia Energy. Poslední zákazníci dostanou přeplatky za energie

Společnost Bohemia Energy, která ukončila svou činnost loni na podzim, odeslala tento týden přeplatky za energie svým posledním zákazníkům, kteří ještě čekali na peníze. Firma rozeslala víc než 1,2 milionu vyúčtování a skoro 90 procent z nich tvořily přeplatky.

"Já jsem velmi rád, že se mi podařilo dodržet svůj veřejný slib, že se vyrovnám se všemi našimi zákazníky. Přesto bych se jim rád omluvil. My jsme teď čtyři měsíce intenzivně pracovali na tom, abychom vystavili přes 1,2 milionu konečných vyučování," prohlásil majitel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Firma teď dokončuje i poslední reklamace. "Evidujeme teď už jenom velmi málo reklamací, ve směs jsou to komplikované reklamace, kdy má zákazník třeba více odběrných míst," dodal Písařík.

Kvůli ukončení činnosti Bohemia Energy se ocitly stovky tisíc lidí v režimu dodavatele poslední instance (DPI). V tom ale můžou zůstat jen šest měsíců. "Těch, kteří se ještě neodhlásili od dodavatele poslední instance a nemají ještě uzavřené řádné smlouvy, což od poloviny dubna bude nutností, je asi 20 tisíc," shrnula mluvčí ministerstva sociálních věcí Eva Davidová.

Související obsah

​U většiny zákazníků skončí režim DPI už za pět týdnů, a to 14. dubna. Lidem, kteří si nezařídí standardní smlouvu s novým dodavatelem, hrozí pak odpojení od energií.

"To v těchto měsících, kdy většina těchto domácností vytápí plynem, může být velký problém. Nehledě na to, když je někdo odpojen od plynu, tak následné připojení k odběru plynu trvá týdny. Všechny varujeme a vyzýváme, aby řešili situaci," upozornila Davidová. Tento týden ukončily svou činnost další dva dodavatelé energií. Od října minulého roku padlo už 17 energetických firem.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz